Революція у науці: вчені знайшли ключ до довголіття

Нове дослідження, проведене китайськими вченими, пролило світло на один з найзагадковіших процесів природи – старіння. Виявилося, що імуноглобулін G (IgG), білок, який відіграє ключову роль в імунній системі, може бути одним з основних винуватців старіння органів і тканин.

Як повідомляє Рlitkar із посиланням на «Сikavosti», вчені створили детальну карту старіння, проаналізувавши мільйони клітин у різних органах мишей. Ця карта виявила, що з віком у тканинах з’являються специфічні зони, де відбуваються найбільш інтенсивні процеси старіння. Саме в цих зонах накопичується найбільша кількість імуноглобуліну G.

IgG, який зазвичай захищає організм від інфекцій, з віком починає діяти як руйнівник. Він провокує запальні процеси, які пошкоджують клітини і тканини. Особливо чутливими до дії IgG є макрофаги та мікроглія – клітини імунної системи, які відповідають за очищення організму від відмерлих клітин і патогенів. Під впливом IgG ці клітини починають працювати неправильно, що призводить до розвитку хронічного запалення та прискорення старіння.

Найцікавішим результатом дослідження стало те, що вчені змогли уповільнити процес старіння за допомогою спеціальних молекул – антисмислових олігонуклеотидів. Ці молекули блокують виробництво IgG і це призводить до значного уповільнення процесів старіння в організмі. Це дослідження відкриває нові горизонти для розробки методів боротьби зі старінням і пов’язаними з ним захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера, Паркінсона та серцево-судинні захворювання. Завдяки цьому відкриттю вчені наблизилися до створення препаратів, які зможуть продовжити молодість і здоров’я людини.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про 7 правил здорового способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + 12 =