Несподівані вороги сну: 5 звичок, які шкодять вашому нічному відпочинку

Здоровий сон

Більшість людей знайомі з основними порадами щодо покращення сну: лягати спати та прокидатися в один і той самий час, уникати кофеїну перед сном, створити комфортну атмосферу в спальні. Проте, окрім цих загальновідомих рекомендацій, існують й інші, менш очевидні фактори, які можуть негативно впливати на якість вашого нічного відпочинку.

Як повідомляє Plitkar із посиланням на «DailyMail», дотримуючись цих простих порад, ви зможете значно покращити якість сну та відчувати себе бадьорими та відпочившими протягом дня.

1. Вечеря не на часі

    Пізня вечеря не лише шкодить фігурі, але й негативно впливає на сон. Вживання гострої або жирної їжі перед сном може призвести до печії, яка завадить вам спокійно заснути.

    2. Кава – лише вранці

      Стимулюючий ефект кофеїну може зберігатися до 6 годин після вживання. Це означає, що якщо ви вип’єте каву ввечері, ваш організм буде збудженим, коли ви намагатиметесь заснути. Щоб уникнути проблем зі сном, рекомендується вживати каву не пізніше 15:00.

      3. Міф про снодійний ефект алкоголю

        Хоча алкоголь може здаватися снодійним, він насправді погіршує якість сну. Спиртні напої порушують глибоку фазу сну, коли організм відновлюється. Регулярне вживання алкоголю також може призвести до апное – стану, коли під час сну відбуваються зупинки дихання.

        4. Інтенсивне тренування перед сном

          Фізичні вправи корисні для сну, але не занадто інтенсивні та не пізно ввечері. Кардіо тренування перед сном підвищують частоту серцевих скорочень і температуру тіла, що ускладнює засинання.

          5. Незручна спальня

            Створіть у спальні сприятливі умови для сну: ідеальна температура – 18-22°C, тиша та темрява. Дослідження показують, що наведення порядку в спальні допомагає швидше заснути.

            6. Не поспішайте лягати спати

              Починайте готуватися до сну за 2 години до того, як плануєте лягти спати. Це допоможе організму налаштуватися на сон і ви відчуєте природну сонливість.

              Нагадаємо, ми раніше розповідали про забруднення довкілля під час війни: небезпека для здоров’я українців.

              Залишити відповідь

              Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

              2 × 3 =