Ці продукти вбивають вас зсередини: ТОП-10 із високим вмістом мікропластику

Мікропластик в організмі людини

Мікропластик – це крихітні частинки пластику, розмір яких менший за 5 міліметрів. Їх пов’язують із серйозними захворюваннями, зокрема раком, пошкодженням ДНК, руйнуванням клітин і дисбалансом мікробіома кишківника. Ці небезпечні сполуки потрапляють до людського організму через продукти харчування.

Як повідомляє Рlitkar з посиланням на «DailyMail», пропонуємо вам список із 10 популярних продуктів і напоїв, які містять високий рівень мікропластику.

Морепродукти
Через зростання рівня мікропластику в океанах, що подвоюється кожні шість років, морепродукти стають його головними носіями. Наприклад, споживачі молюсків щороку отримують до 11 000 частинок мікропластику разом із їжею.

Сіль
Високооброблена сіль вважається одним із найнебезпечніших продуктів. Рожева гімалайська сіль, популярна через вміст мінералів, також містить багато мікропластику через методи її видобутку.

Молочні продукти
Продукти з високим рівнем обробки, як-от тверді сири чи пастеризоване молоко, мають більше мікропластику. Беатріс радить обирати органічне молоко чи сир із мінімальною обробкою.

Дитячі пюре
Пюре в пакетах пастеризують і нагрівають прямо в пластиковій упаковці, що сприяє забрудненню їжі мікропластиком та хімікатами. Альтернативою можуть стати свіжі фрукти й овочі.

Їжа в ретортних пакетах
Сочевиця чи квасоля в таких упаковках також піддаються нагріванню в пластику. Рекомендується самостійно готувати ці продукти вдома.

Чай у пакетиках
Чайні пакетики з нейлону можуть виділяти мільярди частинок мікропластику. Краще обирати листовий чай або паперові пакетики.

Оброблене м’ясо
Високооброблені продукти, такі як нагетси чи паніровані креветки, містять значну кількість мікропластику. Варто надавати перевагу менш обробленим продуктам.

Морські водорості
Популярний продукт у багатьох кухнях світу також є джерелом мікропластику, тому краще обмежити їх споживання.

Мед
Мікропластик у меді походить від забрудненого середовища, де бджоли збирають пилок. Особливо це стосується міського меду. Краще обирати мед із сільської місцевості.

Пиво
Під час виробництва пива часто використовуються пластикові матеріали, що може призводити до його забруднення. Продукція з більшою кількістю фільтрації зазвичай має менше мікропластику.

Ці поради можуть допомогти зменшити вплив мікропластику на здоров’я, замінюючи потенційно небезпечні продукти більш екологічними й безпечними альтернативами.

Нагадаємо, ми раніше розповідали про ТОП-5 корисних жирів, які мають бути у вашому раціоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + five =