Навчіться правильно доглядати за м’якими контактними лінзами

Більшість ускладнень, пов’язаних із використанням контактних лінз, є наслідком неправильного догляду. Почервоніння, біль, запалення, інфекційні захворювання — всього цього можна уникнути, якщо регулярно промивати засоби корекції та стежити за чистотою контейнера, де вони зберігаються.

Шукайте засоби для догляду за лінзами в інтернет-магазині https://kyivlinza.ua/, де є універсальні розчини, зручні контейнери для зберігання та краплі для зволоження очей. 

Що потрібно для догляду за лінзами?

Купуючи першу пару контактної оптики, одразу обирайте контейнер та універсальний розчин. Для догляду за м’якими засобами корекції на 2 тижні чи 30 днів достатнього одного розчину. Якщо ви плануєте використовувати оптику з планом заміни на 3 місяці чи довше, вам ще знадобиться пероксидна система для глибокого очищення матеріалу, а також ферментні таблетки для видалення білкових та жирових відкладень. Кожен із засобів для догляду містить детальну інструкцію з використання. Обов’язково прочитайте та дотримуйтесь рекомендацій виробника. 

Офтальмологи стверджують, що контейнер є головним середовищем для розмноження бактерій. Тому його слід міняти щомісяця. Найзручніше доводиться користувачам лінз на 30 днів, які можуть одночасно купувати нову пару засобів корекції та контейнер. А от пінцет купувати не варто. Додаткові аксесуари для маніпуляцій з делікатними пластинками тільки шкодять. Вчіться взаємодіяти з оптикою руками. Тільки так ви зможете ефективно промити засоби корекції без ризику їх пошкодити. 

Чим можна замінити універсальний розчин?

Це питання так часто звучить у кабінеті офтальмологів та з’являється на сторінках тематичних форумів, що мусимо давати розгорнуту відповідь. Єдине, чим можна замінити універсальний засіб для очищення — це спеціальний водно-сольовий розчин. Такі раніше використовували для зберігання контактних засобів. Ним безпечно промивати пластинки та наповнювати контейнер. Але він не здатен повноцінно очищувати матеріал, знищуючи бактерії та білкові відкладення. 

Універсальний розчин виконує декілька функцій:

  • Очищує поверхню від ворсу та бруду;
  • Дезінфікує, знищуючи бактерії та грибок;
  • Зволожує матеріал, запобігаючи пересиханню;
  • Робить лінзи м’якими та комфортними.

У критичних ситуаціях, коли у вас немає спеціальної рідини, а лінзи необхідно зняти, придбайте в аптеці фізрозчин. Але не використовуйте його постійно. В жодному разі не наповнюйте контейнер та не промивайте засоби корекції водою. У водопровідній воді містяться мікроорганізми, які можуть стати причиною втрати зору. 

Промивання та зберігання: головні етапи у догляді за лінзами

Візьміть собі за правило мити руки з милом щоразу, коли збираєтесь знімати чи надягати лінзи. Важливо намилювати руки протягом 40 секунд, щоб загинули усі бактерії. Витирайте руки паперовим або текстильним рушником без ворсу. Далі дійте за планом. Наповніть чистий контейнер свіжим розчином. Зніміть одну лінзу, покладіть на долоню. Нанесіть декілька крапель розчину на пластинку, протріть пальцем з обох боків. Промийте чистим розчином та покладіть у контейнер. Повторіть ці дії з другою лінзою. 

Зберігайте контейнер у комоді спальні чи шухляді приліжкової тумби. Важливо, щоб це було темне, сухе місце. Дехто зберігає оптику у ванній, де тепле, вологе середовище сприяє розвитку бактерій. Діставайте засоби корекції чистими, сухими руками. Перед надяганням на поверхню пластини можна нанести крапельку зволожуючих капель. Злийте рідину із контейнера та ополосніть свіжим розчином. Залиште висихати догори дном на паперовому рушнику. Так ввечері вас чекатиме чистий та сухий контейнер.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 1 =