20-й тиждень вагітності: розклад завдань для майбутніх матусь

Середина терміну має свої цікаві особливості, пов’язані з харчуванням, корисними звичками та обстеженням на УЗД. Більше подробиць про “екватор” вагітності розказали фахівці Клубу Турботливих Матусь “Нестле Бебі”.

Час для корисної дієти

Якщо в I триместрі серед порад для жінок переважали спокій та вітаміни, на 20-му тижні дуже важливою стає дієта. Адже плід активно росте, апетит у жінки в нормі посилюється. Але харчуватися аби-чим — погана ідея, все-таки є певні обмеження і рекомендації.

Так, наприклад, не можна зловживати солодощами та випічкою, натомість слід вживати овочі, каші, м’ясні страви. В раціоні слід уникати екзотичної їжі, фруктів, морепродуктів, спецій, віддаючи перевагу місцевим або принаймні тим, до яких шлунок вже звичний. Приклад сбалансованого харчування та поради до дієти вагітної на 20-му тижні можна знайти за посиланням: https://www.nestlebaby.com.ua/ua/20-tyzhden-vagitnosti.

“Незважаючи на те, що вагітних тягне на різні смаки, піддаватися спокусі наїстися солоного не слід, адже солона їжа, особливо в’ялена та копчена, можуть спровокувати пієлонефрит або цистит. Зазвичай його лікують антибіотиками, яких вагітним категорично не можна, а також у зв’язку із запаленням нирок може виникнути інтоксикація, адже нирки вагітної напружено працюють, виводячи продукти обміну не лише власного організму, а й плоду. Лікарі не радять захоплюватися їжею з яскравим олоним або копченим смаком, а також гострою чи пряною,” — визначають експерти “Нестле Бебі”.

Прогулянки на свіжому повітрі

Вагітній на 20-му тижні необхідно багато часу проводити поза стінами дому. Якщо лікар дозволяє, можна багато рухатися, ходити, влаштовувати собі тихенький теренкур або навіть біг чи спортивну ходьбу. Перевтомлюватися не можна, адже фізичне навантаження спалює не тільки калорії, а й вітаміни. Головна мета прогулянок — насичення крові киснем, для повноцінного розвитку плоду та підтримки рівня гемоглобіну в крові.

“Гіпоксія — нестача кисню в організмі, що порушує обмін речовин та завдає шкоди тканинам і органам. Наприклад, гіпоксія плоду вкрай негативно впливає на його нервову систему, зокрема, викликає ураження клітин мозку, що дається взнаки після народження — відразу або впродовж наступних років життя малюка. Більше про небезпечний стан можна прочитати на сайті nestlebaby.com.ua, щоб вчасно помітити ознаки та вжити заходів для усунення проблеми,” — розказали фахівці Клубу Турботливих Матусь Нестле Бебі”.

Другий скринінг

На цьому терміні можна дізнатися стать плода, і це найбільш хвилюючий момент у житті батьків! Інколи стать визначити важко, адже маленький хитрун може відвертатися від датчика УЗД і ховати свої інтимні місця під час обстеження. Та все ж найчастіше стать вказують точно.

Другий скринінг має на меті обстеження органів та частин тіла, стан розвитку скелета та визначення розмірів тіла плода. Цей скринінг є обов’язковим для всіх вагітних.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × пять =