З 1 червня в Україні змінюються правила переказів між картками: що потрібно знати

З 1 червня в Україні змінюються правила переказів між картками

З початку літа в Україні починають діяти свіжі банківські правила, які змінять звичний порядок переказів з картки на картку. Так-так, тепер не всі зможуть вільно «перекидати» гроші друзям і родичам – усе залежить від того, наскільки ви «надійний» клієнт.

Як повідомляє Рlitkar з посиланням на сайт «РolitЕxpert», пам’ятаєте ліміт у 150 тисяч гривень на місяць? Його вже скасували у квітні, але рано всі тішилися, бо з 1 червня ліміт повертається, тільки в новому форматі:

  • 100 000 грн для користувачів без підозрілих рухів,
  • 50 000 грн для тих, кого банки вважають «ризикованими».

Чому так? Тому що тепер кожного оцінюють індивідуально: скільки заробляє, як часто переводить гроші та що саме вказує про себе.

Більше того, важливо – від кого вам приходять гроші. Якщо це мама, тато, чоловік або бабуся – без податків. Але якщо на день народження скинула подруга – доведеться заплатити:

  • 5% податку на доходи,
  • 1,5% військового збору.

А ось перекази з-за кордону від нерезидента – ще дорожчі: 18% + 1,5%.

Відтепер регулярні великі суми, особливо з різних джерел – червоний прапорець для банку. Навіть якщо формально все в нормі, ваш рахунок можуть заморозити, а потім ще й зажадати пояснень: «А звідки гроші?».

Що робити, щоб не втрапити в халепу:

  • Завжди оновлюйте свої дані в банку.
  • Не використовуйте свою картку як «донат-центр» від усіх знайомих.
  • Для великих переказів між неблизькими родичами – краще оформити договір дарування. Це не лише законно, а й спокійніше для нервів.

Отже, банківська система в Україні стає все розумнішою – тепер вона бачить не лише суми, а й людей. Тож будьте чесні, обережні та не забувайте читати дрібний шрифт у додатках банку.

Нагадаємо, ми раніше розповідали онлайн-заробітки під наглядом: в Україні з’явиться новий податковий режим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × два =