Як вибрати вбудований холодильник: важливі факти

Якщо ви вирішили зробити ремонт та оновити дизайн своєї кухні, тут важливо продумати все до дрібниць. Жодна сучасна кухня не обходиться без вмонтованої техніки.

І однією з такої є холодильник, до вибору якого необхідно підходити з особливою увагою, оскільки коштує такий прилад недешево. Отже, перед тим, як  купити вбудовану техніку для кухні, важливо розібратися, яка саме вам потрібна: вбудовані холодильники no frost або невисокий вбудований холодильник.

Перш за все при виборі нам на очі попадає розмір агрегата, але важливо все ж таки більш уважно розібратись з його характеристиками та наявністю додаткових функцій.

Які відмінності вбудованих холодильників від звичайних

Перед початком покупки вбудованого холодильника, варто знати, які його характерні відмінності порівняно з традиційним. І ось деякі з них:

  1. Зовнішній дизайн. Холодильники вбудовані не залежать від інтер’єру кухні, оскільки їх не видно (вони приховані за кухонними панелями).
  2. Варіанти розміщення. Холодильна вбудована техніка може бути розташована у будь-якій зручній за розміром шафі. Однак після такої установки перемістити прилад в інше місце без демонтажу просто неможливо.
  3. Функціональні можливості. Вмонтовані холодильники розміщуються в шафу, верх якої можна використовувати як столешню, дошку для обробки продуктів, або навіть скомбінувати з іншою вбудованою технікою для кухні.
  4. Шумність. Вбудовані холодильники працюють безшумно, оскільки вони оточені стінами та панелями.
  5. Цінова політика. Вбудована холодильна техніка коштує дорожче звичайних холодильників, оскільки вона має певні особливості в установці.

Отже, якщо ви вирішили купити вбудовану техніку на свою кухню, до питання вибору холодильника необхідно підходити з особливою увагою:

  • Уникайте прилади з ручним способом розморожування – є ймовірність пошкодження декоративних кухонних панелей.
  • Зупиняйте свій вибір на агрегаті, клас споживання електроенергії якого становить А+ і вище.
  • Вибираючи холодильник, враховуйте розмір та дизайн вашої кухні, ймовірність перестановок меблів та ваше відношення до шуму.

Якщо врахувати всі ці тонкощі, вибрати вбудований холодильник буде зовсім нескладно.

Як встановлюється вдубований холодильник

Як правило, холодильники вмонтовуються у спеціально відведені для них пенали, які є частиною меблів кухонного гарнітура, завдяки чому всі меблі та вмонтована техніка будуть мати один стиль оформлення. Фасадні дверцята шафи, де буде розміщено холодильник, з’єднаються з його дверима.

Варто зауважити, що до конструкції, в яку ви плануєте вмонтувати у майбутньому холодильник пред’являються певні вимоги. Виконання яких – запорука якісної установки та подальшої довгої служби агрегата.

Отже, пенал має бути таким, щоб убезпечити холодильник від потрапляння до нього тепла, а також щоб ним було зручно користуватися.

Для цього необхідно виконати наступні правила:

  1. Між усіма стінками пеналу та холодильника мають бути зазори.
  2. У шафі краще за все зняти задню панель. Між задньою стінкою холодильника та стіною приміщення має бути зазор понад 10 см. Якщо ви вирішили все ж таки залишити задню панель шафи, варто пам’ятати, що вона не має контактувати з жодними опалювальними пристроями (наприклад, батареєю).
  3. Нижня стінка повинна мати отвори для вентиляції.
  4. Місце, де буде вмонтовано холодильник має бути таким, щоб двері агрегата можна було безперешкодно відкрити на максимальний кут.

Але цих пунктів замало, також необхідно знати, де його встановити.

Перед тим, як встановити холодильну вмонтовану кухонну техніку, необхідно визначити, до якої розетки її буде підключено. Рекомендуємо використовувати окрему точку доступу до електромережі.

Вона має бути оснащена заземним контактом. Іноді для реалізації цієї вимоги безпеки потрібно провести монтаж додаткових проводів від електричного щитка або розподільної коробки.

Також дуже ретельно необхідно вибирати переріз провідників. Він має витримувати електричну потужність та навантаження, які на нього накладає холодильник.

Це відіграє ключову роль, якщо проводиться монтаж групи розеток, до яких у майбутньому також буде вмонтовуватись інша кухонна побутова техніка. Наприклад, варто враховувати сумарну потужність споживання електроенергії холодильником та варильною поверхнею.

Рекомендуємо не розташовувати розетку на відкритих частинах стіни, та при цьому до неї повинен бути вільний доступ. Одним із зручних варіантів є розташування розеток під столешнею. Так розетка не буде заважати, а техніку за необхідності буде легко від’єднати від електричної мережі.

Перед установкою вбудованого холодильника в шафу, проведіть його тестове включення. Це необхідно для того, щоб впевнитись, що пристрій справний. Наступне підключення – після вмонтування агрегату у пенал. Необхідно для перевірки тихої (безшумної) роботи техніки.

Холодильна вмонтована техніка для кухні встановлюється за такою послідовністю дій:

  1. Провести розпаковку холодильника: прибрати захисні плівки і частини упаковки.
  2. Уважно вивчити інструкцію до приладу!
  3. Вбудовані холодильники розміри зіставити з параметрами ніші. Встановити техніку у пенал можна лише у тому випадку, якщо є зазори з боків по 3 см та вглиб не менше 7 см.
  4. Перевірити платформу ніші на ухил. Якщо він є, необхідно встановити додаткову вентиляційну підставку для вирівнювання нахилу.
  5. Зняти з холодильника транспортувальні обмежувачі та встановити його на заплановане місце. Але ні в якому разі не впритул до задньої стінки! Необхідно залишити 10-сантиметровий зазор, що спростить монтаж фасаду.
  6. Шнур живлення необхідно пропустити через отвір у задній стінці ніші.
  7. Засувати холодильник можна лише після монтажу фасадів ті металевих деталей. По завершенню цього агрегат варто зафіксувати.

Якщо ви завершили всі вищезазначені дії – увімкніть холодильник і насолоджуйтесь його користуванням.

Принцип роботи вбудованих холодильників 

Сталий прохолодний клімат всередині вмонтованого холодильника підтримується завдяки постійній циркуляції холодагенту. Ця рідина не заміщується водою або маслом. Принцип роботи такий:

  1. Холодагент-газ стискається під дією компресору, після чого потрапляє в конденсатор.
  2. Всередині конденсатора газ перетворюється на рідину, оскільки значно знижується температура.
  3. Далі рідкий холодагент потравляє у випаровувальник, де закіпає і знову перетворюється на газ, поглинаючи тепло ззовні.
  4. Потім холодагент повертається у компресор.

За такою замкненою системою відбувається охолодження та підтримання постійної температури у вбудованому холодильнику.

На що звернути увагу при виборі вбудованого холодильника

Перш за все холодильна вбудована кухонна техніка має вписуватися в дизайн вашої кухні, бути максимально енергоефективною (оскільки вона працює постійно), мати сучасний функціонал та правильні розміри.

Так, зовнішній вигляд має значення, але саме функціональне наповнення забезпечить вашим продуктам свіжість та збереження корисних властивостей.

Отож, при виборі техніки зверніть увагу на:

  1. Вмонтовані холодильники ціни мають досить немалі, а тому його вартість має співвідноситись його якості.
  2. Загальну місткість та висоту агрегата. Він повинен вміститися у відведеній для нього ніші. Максимально місткими являються повно розмірні холодильники із вбудованою морозильною камерою.
  3. Оснащення системою No Frost, яка попереджує замерзання; автоматичного розморожування та антибактеріального покриття. Вони заощаджують витрати на очистку приладу та його технічне обслуговування.
  4. Наявність клімат-контроль та контролю вологості ящиків допомагає збільшити термін зберігання продуктів свіжими. Так у вас буде менше харчових відходів.
  5. Вмонований холодильник обов’язково має максимально заощаджувати електроенергію, оскільки він працює в режимі нон-стоп.

Коли переглядаєш для покупки вмонтовані холодильники, відгуки покупців мають велике значення. Оскільки користувачі часто пишуть чи зручно їм користуватись такою технікою, які плюси та мінуси вони помітили під час роботи девайсу.

Отже, запам’ятайте, на які показники найчастіше покупці звертають увагу:

  • шумність роботи холодильника;
  • яке освітлення всередині агрегата;
  • чи є доступною функція регулювання вологості;
  • місткість ящиків для овочів і фруктів;
  • наявність системи No Frost.

Якщо ви ще не визначились, якого бренду холодильник купити, радимо вам вибрати словенський бренд Гореньє. Вбудована техніка Gorenje відрізняється з-поміж інших високою якістю збірки, застосуванням передових інноваційних технологій та екологічністю виробництва, що є наразі дуже актуальною темою.

Гореньє – європейська якість, перевірена мільйонами задоволених користувачів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 1 =