Як вибрати пральну машину: поради

Сьогодні люди максимально оточили себе побутовою технікою, яка значно спростила життя і допомогла економити час. Асортимент цієї техніки настільки різноманітний, що у покупця розбігаються очі при вигляді такій кількості пральних машин. Вибрати пристрій не так складно, як, наприклад, машину або будинок. Однак тут є свої нюанси, які обов’язково варто врахувати перед тим як пральну машину купити.

Типи пральних машин

Щоб вибрати хороший варіант, необхідно розуміти, які взагалі варіанти пральних машин надає побутовий ринок. Варто обирати техніку, яка відповідає вашим потребам. Згідно з класифікацією управління, устаткування поділяється на:

  • Механічне 

Це найбільш економічний варіант, який простий в ремонті. Недолік такого варіанту управління – всі настройки необхідно регулювати вручну, що займає частину часу користувача.

  • Електронне

Більшість сучасних пральних машин з сушкою мають електронну систему управління. Такі пристрої виглядають дуже сучасно і прості у використанні. Великий набір режимів і простота їх підбору значно спрощують прання.

  • Електронно-маханічне 

Не менш затребувані електронно-механічні варіанти. Пральна машина напівавтомат зарекомендувала себе як перевірений і надійний варіант. На ринку побутової техніки представлена не така ​​велика різноманітність даних моделей. Такий варіант пральної машини напівавтомат дуже простий в ремонті, а також не складний для настройки відповідного режиму прання. 

Крім цього, всі пралки з сушкою поділяються за типом завантаження, класом прання, габаритами, різновидом двигуна, класом електроспоживання. Нижче ми більш детально розглянемо ці параметри, щоб читачу було легше зробити кінцевий вибір. 

Тип завантаження

Перед тим як купити пральну машину, оберіть місце розташування агрегату. Воно багато в чому вирішує, який тип завантаження вам необхідний. Перш за все слід розуміти, чим один вид пралки відрізняється від іншого. 

  • Фронтальний тип завантаження 

Найбільш поширений варіант. Білизна завантажується в спеціальний люк, розташований спереду пристрою. Він буває різних розмірів і від нього залежить зручність завантаження білизни. 

  • Вертикальний тип завантаження 

Для завантаження білизни зверху розташовується спеціальні дверці та стулки. Більш сучасні моделі устатковані барабаном, який після прання зупиняється відразу стулками вгору. Такий тип пристрою підходить тим, у кого немає місця для відкриття дверцят в сторону. Пральна машина з вертикальним завантаженням дає можливість докласти речі під час прання. 

Якщо у вашому будинку достатньо місця для такого агрегату, обирайте фронтальне завантаження. Якщо ви хочете встановити машинку в смарт-квартиру або невеликий будинок – віддайте перевагу пральній машині вертикальній. 

Спосіб установки

Щоб пристрій працював справно, важливо пральну машину автомат правильно встановити. Для цього скористайтеся нашою покроковою інструкцією. 

  • Крок 1 – Підготовчий 

Виберіть оптимальне місце для установки. Пральна машина автомат повинна мати вільний доступ до каналізаційного зливу, водопровідної труби і розетки. Підлога повинна бути твердою, щоб витримувати вібрації. Підберіть місце установки так, щоб вам було легко пересуватися. 

  • Крок 2Підготовка агрегату 

Після доставки пральної машини з баком необхідно зняти упаковку з пристрою і болти. Кріпильні матеріали збережіть на випадок переїзду і відповідно транспортування пристрою.

  • Крок 3 Установка 

Після установки задньої панелі, можна приступати з підключення до електромережі. Далі пристрій слід підключити до каналізаційного зливу і водопроводу. 

Щоб переконатися в бездоганній роботі котла, запустіть ненадовго прання вхолосту.

Тип приводу і двигуна

Сьогодні всі пральні машини поділяють на три типи двигуна. Ми розповімо детальніше про кожен з них, щоб ви змогли вибрати найбільш відповідний для вас. 

  • Колекторний 

Велика частина ринку має такий тип двигуна. Розташовується агрегат в нижній частині пристрою і з’єднується з барабаном за допомогою ременя. Пральна машина такого типу невеликого розміру, може працювати від постійного і змінного струму. 

  • Інверторний 

Це двигун нового покоління, який має високий показник ККД. Його ще називають двигуном з прямим приводом завдяки особливості конструкції. Служить така машинка набагато довше, є можливість віджимати білизну на високих швидкостях. 

  • Асінхроний 

Буває 2-х і 3-х фазним. Працює досить тихо, простий в обслуговуванні. Недолік такого двигуна – невелика потужність. 

Вибирайте тип двигуна згідно вашим завданням. Віддайте перевагу надійному варіанту, щоб пристрій прослужив не один рік.

Габарити і максимальне завантаження

Ще одними з важливих критеріїв для вибору пральної машини з сушкою є – габарити і показник максимального завантаження. 

Вибір за першим параметром частіше всього визначається кількістю вільного місця в будинку. Якщо у вас для установки агрегату є окреме приміщення (побутове або велика ванна кімната) – можна одразу вибирати повнорозмірну модель. Для володарів житла поменше відмінно підійде вузька, а також міні пральна машина. Вона легко встановлюється в невеликих приміщеннях, не заважаючи пересуванню. Єдиний мінус – чим менше агрегат, тим більше він схильний до вібрації при віджиманні. 

Сучасні машини виробляються з різним обсягом барабана. Максимальний обсяг – це вага сухої білизни, яка завантажується за один раз у машину. 

Як підібрати даний параметр правильно? 

  • Сім’я з 1 людини – до 4-х кг; 
  • Сім’я з 2-х – до 6-ти кг; 
  • Сім’я з дітьми – до 8 кг; 
  • Сім’я (більше 5-ти) – до 10 кг.

Клас енергоспоживання, витрата води і рівень шуму

Найчастіше перед тим як купити пральну машину автомат, покупці завжди цікавляться її економічністю і практичністю. До даних параметрів можна віднести: 

  • Клас енергоспоживання 

В процесі роботи пристрій витрачає певну кількість електроенергії. Фахівцями була розроблена спеціальна класифікація, яка дозволяє підібрати схожий для користувача клас енергоспоживання. Позначаються класи латинськими буквами від G до А. Якщо обраний вами агрегат має маркування А, А +, А ++, А +++ – перед вами модель з найбільш низьким рівнем енергоспоживання.

  • Витрата води

Економія витрат води багато в чому залежить від ряду параметрів, але перш за все від виробника. Більшість з них впроваджуючи нові технології покращують прання і знижують витрату води. Чи не менш важливий вибір програм. Наприклад, режим прання дуже брудної білизни вимагає значно більше води, ніж звичайний режим.

  • Рівень шуму 

Вимірюється даний параметр в децибелах (дБ). Найчастіше дані розміщуються на спеціальній наклейці або ж в інструкції пристрою. Менш гучні апарати з прямим приводом (під час віджиму рівень шуму не перевищує 70 дБ). Звісно, цей параметр пральної машини впливає на її ціну. 

Якість прання і віджиму

Як вибрати пральну машину, яка буде якісно прати ваші речі? Для цього розробники створили спеціальну шкалу оцінки від G до A. Найбільш ефективною вважається техніка класу А і вище. Вона забезпечує якісне прання протягом багатьох років експлуатації. Класи привласнюють машинкам після перевірки і тестування певної моделі. 

Відносно віджиму, головний показник – це швидкість. Вона впливає на якість прання, а також ступінь сухості речей. Обов’язково зверніть на це увагу перед тим, як купити пральну машину

Наявність додаткових програм

Перш ніж купити пральну машину автомат, слід визначитися з основними завданнями пристрою. Багато в чому функціонал агрегату визначає наявність додаткових програм. Вони спрощують процес прання і допомагають заощадити час. 

Найнадійніші пральні машини мають такі опції: 

  • Режим ручного прання – використовується для прання делікатних тканин. Швидкість віджиму зазвичай мінімальна, щоб на речах не утворювалися складки; 
  • Прання з парою – режим призначений для додаткової дезінфекції. Також речі залишаються згладженими, немає потреби їх додатково відпарювати; 
  • Контроль балансу – допомагає уникнути утворення клубка речей. Це гарантує якісну чистку одягу; 
  • Контроль витрати води – це справжній тренд, так як дозволяє контролювати споживання води і суттєво економити. 

Це далеко не всі додаткові функції пральних машин. Підбирати їх слід індивідуально, враховуючи особливості вашого прання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × five =