Як правильно говорити: телефонувати чи дзвонити?

Як правильно: телефонувати чи дзвонити

Багато з нас стикаються з сумнівами, коли йдеться про правильне вживання слів «телефонувати» та «дзвонити». Здавалося б, просте питання, але воно часто викликає дискусії. Щоб розставити всі крапки над «і», звернемося до авторитетного думку мовознавців.

Як повідомляє Рlitkar із посиланням на «Тelegraf», відомий український мовознавець Олександр Авраменко рекомендує використовувати саме дієслово «телефонувати». Чому? Справа в тому, що воно точніше передає сучасний процес спілкування на відстані за допомогою телефону. Слово «телефон» походить від грецького «теле» – далеко і «фон» – звук. Отже, «телефонувати» означає «передавати звуки на відстань».

Слово «дзвонити», з іншого боку, має більш широке значення і може стосуватися будь-якого звуку, що виникає в результаті удару. Хоча в розмовній мові слово «дзвонити» часто використовується як синонім до «телефонувати», з точки зору літературної норми правильнішим є саме «телефонувати».

Коли використовувати «телефонувати», а коли «дзвонити»?

– Телефонувати: коли ми маємо на увазі спілкування за допомогою телефону. Наприклад: «Я телефоную мамі», «Завтра потелефоную тобі».

– Дзвонити: коли говоримо про створення звуку за допомогою удару. Наприклад: «Дзвонити у двері», «Дзвонити в дзвін».

Отже, запам’ятайте: для позначення дії спілкування за допомогою телефону використовуйте дієслово «телефонувати». Це допоможе вам говорити грамотно і красиво.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, як правильно писати «проєкт» чи «проект».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 5 =