Відправлення та отримання електронних листів стало нашої повсякденною рутиною. Однак використання електронної пошти загрожує різними небезпеками. Ми можемо отримувати спам, а хакери можуть видавати себе за будь-яку адресу електронної пошти, щоб обдурити власників цінних даних або змусити їх встановити шкідливе програмне забезпечення. Як від цього вберегтися?
Безпечний домен – безпечна електронна пошта
Безпечний домен від ONLINE.UA – гарантія захисту від перетворення вашої пошти в інструмент в руках хакерів. Пошта онлайн пропонує максимальний рівень безпеки, і завдяки передовим рішенням ви не будете ризикувати своїми особистими даними, а ваша електронна пошта буде завжди захищена від спроб впливу зловмисників.
Боротьба зі спамом
Спам – це не тільки безневинне сміття електронної пошти. Небажані повідомлення можуть містити шкідливі програми або посилання на фішингові веб-сайти, створені хакерами. Ось чому так важливо не завантажувати і не встановлювати програми, прикріплені до невідомих повідомлень, і не переходити за підозрілими посиланнями, що містяться в них, якщо ми не знаємо відправника повідомлення і не отримували від нього електронні листи. У будь-якому випадку дуже важливо перевіряти повідомлення антивірусною програмою.
Щоб не піддавати себе великій кількості спаму, варто уникати публікації своєї адреси електронної пошти на різних веб-сайтах, так як саме так вони скануються роботами-хакерами. Зібрані таким чином адреси створюють бази даних зловмисників.
Найважливішим в захисті від спаму є безпека з боку сервера, пропонована постачальниками поштових послуг. У ONLINE.UA це антивірусний сканер, який захищає нас від шкідливих програм, і антиспамерська програма, яка перевіряє повідомлення на наявність слів і фраз, характерних для спаму.
Перейшовши на сайт і зареєструвавши електронну пошту в ONLINE.UA, власник облікового запису також може створювати свої власні «білий» і «чорний» списки адрес, з яких електронні листи завжди будуть доставлятися незалежно від «рішень» антиспамових фільтрів або автоматично відхилятися.
Вищезазначене доповнюється можливістю використання виділеного IP-адреси для нашої електронної пошти, що підвищує безпеку і усуває ризики, пов’язані з передачею його іншим клієнтам. Це зміцнює репутацію вашої електронної пошти та запобігає випадковому включенню в «чорний список».
Подбайте про те, що ви відправляєте
Вхідна пошта – це не єдине, що має значення. Також важливо, які електронні листи приходять з наших адрес. Ви можете подумати, що проблеми тут немає, тому що ми самі відправляємо ці повідомлення. Однак не все так просто.
Буває, що кіберзлочинці відправляють повідомлення, ім’я та адреса електронної пошти яких, збігається з нашими. Такий метод використовується для розсилки спаму і, що ще гірше, для спроби серйозного шахрайства.
Хакери часто використовують метод, званий фішингом, який полягає в підробці адреси електронної пошти для отримання, наприклад, даних для входу в систему або інформацію про кредитну картку. Коли одержувач отримує повідомлення від довіреного відправника, він також може натиснути посилання, по якому на його комп’ютер встановлюється шкідливе ПЗ. Таким чином, його пристрій стає частиною мережі «комп’ютерів-зомбі», що розсилають масовий спам.
Один із способів не допустити, щоб ваша адреса електронної пошти стала інструментом в руках злочинців, – це забезпечити безпеку вашого комп’ютера. Щоб не встановити на нього шкідливе ПО, уникайте відвідування сайтів із підозрілою активністю і відкриття вкладень невідомого походження. Крім того, ми не повинні переходити за посиланнями в повідомленнях, які були відправлені невідомим нам відправником.