Plitkar

Відкрийте для себе нові крупи: корисна альтернатива вівсянці та гречці

Незвичні крупи

Фото - rbc.ua.

Вівсянка, гречка, рис – це каші, які міцно оселилися на наших столах. Проте світ круп набагато більший та різноманітніший. Далі ми розповімо про незвичайні, корисні та смачні крупи, які збагатять ваш раціон та порадують новими кулінарними враженнями.

Як повідомляє Plitkar із посиланням «РБК-Україна», пропонуємо вам спробувати ці незвичні крупи:

1. Ячна крупа та перловка

    Хоча ці крупи походять з однієї рослини – ячменю, вони мають суттєві відмінності. Перловка – це очищений від плівок ячмінь. Вона має злегка перламутровий відтінок та трохи жорсткішу структуру. Ячна крупа – це подрібнений ячмінь, який зберіг частину плівок. Вона має більш темний колір та м’якшу текстуру. Ці крупи багаті на клітковину, а також містять вітаміни групи B, фосфор, магній, ніацин та селен.

    Ячну крупу можна варити на воді або молоці, додавати в супи, салати, рагу. З неї можна зробити навіть кашу на сніданок. Перловку рекомендується попередньо замочити на кілька годин, а потім варити до готовності. Її можна використовувати для приготування супів, гарнірів, котлет.

    2. Кіноа

      Це не крупа, а насіння, яке росте в Південній Америці. Її цінували ще інки за її корисні властивості. Кіноа містить велику кількість білка, багата на клітковину, не містить глютену та є джерелом заліза, магнію, фосфору та вітамінів групи B.

      Кіноа вариться подібно до рису. На одну склянку кіноа потрібно взяти 2 склянки води. Варіть 15-20 хв., поки кіноа не вбере всю воду. Її можна додавати в салати, супи, рагу, використовувати як гарнір.

      3. Спельта

        Це вид пшениці, який вирощували ще в давнину. Вона має більш щільні зерна та темніший колір, ніж сучасна пшениця. Спельта містить більше клітковини, білка та вітамінів групи B, а також має низькій глікемічний індекс, в порівнянні з сучасною пшеницею. В ній багато мінеральних речовини, таких як магній, фосфор, калій та залізо.

        Спельта вариться довше, ніж сучасна пшениця – близько 40-50 хв. Її можна використовувати для приготування каш, супів, хліба, випічки.

        Нагадаємо, ми раніше розповідали, які продукти руйнують ваше здоров’я.

        Exit mobile version