Коли пропозиція руки і серця вже зроблена і на пальці майбутньої нареченої красується вишукана заручальна каблучка, саме час почати купити весільні обручки, які стануть символом міцного шлюбу та вічного безхмарного кохання.
Якщо придбання заручальних каблучок – прерогатива виключно нареченого, то купівля весільних прикрас – перша велика спільна справа. Існує навіть прикмета: шлюбні каблучки потрібно вибирати разом. Тобто при купівлі має бути присутнім і наречений, і наречена. Більше того, вважається хорошим знаком для майбутніх молодят купити два вироби одночасно. І цей процес часто супроводжується труднощами для молодят, адже необхідно придбати прикраси, які відповідають смакам і нареченої, і нареченого, підходять по зовнішній формі, вартості та іншим характеристикам. Широкий вибір прикрас представлений в інтернет-магазині «Ювелір Капітал» https://jewelshop.com.ua/obruchalnyie-koltsa.
Як вибрати обручки?
Обираючи вироби, зверніть увагу на декілька порад:
1. Каблучка має комфортно сидіти на пальці. Для цього важливо обрати прикраси у той момент, коли ваші пальчики знаходяться у своєму «оптимальному» стані. Врахуйте, що розмір пальця може збільшуватися: у спеку, до кінця дня, у жінок – перед і в період «критичних» днів, а також часто набрякають у період вагітності; і навпаки, пальці зменшуються у розмірі при загальному схудненні (таке трапляється з дівчатами від нервів перед весіллям), а також від холоду.
2. Ювеліри рекомендують брати обручку крихітним запасом 1-2 мм. Така прикраса трохи вільна на пальці, але через суглоб проходить «щільно». Також пам’ятайте: технологічно зменшити обручку простіше, ніж розкотити. Особливо якщо у нього складний дизайн і є вставки каменів.
3. Варто визначитися і з видом обручки: американка, європейка, у розкішному класичному стилі, прикрашена дорогоцінним камінням чи парні вироби для нареченого та нареченої зі схожим дизайном.
4. Товщина та ширина обручки повинна корелювати з діаметром та довжиною пальців. На коротких і чарівно пухких пальчиках нареченої занадто широке або вузьке – заздалегідь програшний варіант.
5. На великих чоловічих пальцях (розмір від 19 і вище) краще виглядають досить важкі та широкі обручки (шириною 6-8 мм). При розмірі 18 і менше віддайте перевагу моделям середньої (4-6 мм) та малої (2-4 мм) ширини.
6. Якщо поки що на пальчику нареченої красується заручальна каблучка, і вона планує її носити й далі, не зайвим буде подбати про те, щоб обручка та заручальна каблучка гармонували між собою. Достатньо, щоб хоча б деякі елементи у дизайні були схожими. Ще один варіант – перемістити заручальну на іншу руку: так прикраси менше конфліктуватимуть між собою.
Американка чи європейка?
Обручки з плоским профілем («американка») мають прямокутний переріз, щільно сидять на пальці та підходять парам з активним способом життя. Вони виглядають лаконічно і сучасно, але швидше дряпаються і частіше потребують полірування.
Обручки із закругленим профілем («європейка») мають напівкруглий перетин, м’яко та комфортно сидять на пальці і мають традиційний класичний вигляд. Такі вироби – поза часом і завжди актуальні, на них менше помітні подряпини завдяки опуклій формі.
Матеріал обручок
Традиційний метал прикрас для весільних церемоній – золото, багато моделей із цього металу ви можете знайти на сайті. Наші предки вважали, що його благородний сонячний колір має особливу енергетику і береже тих, хто його носить. Зараз асортимент виробів в ювелірних магазинах пропонує моделі на будь-який смак і колір: нарівні зі звичним червоним золотом, стало популярне біле золото і срібло. І якщо білий колір частіше обирають через релігійні погляди або стилістичні уподобання, то обручки золотистого кольору носить більшість одружених пар. Популярністю користуються також ефектні поєднання металів, які роблять каблучку неповторною та оригінальною.
А що говорять прикмети?
Якщо немає якихось особливих переваг, можна купити обручку, спираючись на прикмети. Відповідно до народних вірувань, вона має бути гладкою, без вставок, потовщень, рифлення та інших вишуканостей – за народними повір’ями, вони символізують перепони та прикрощі у сімейному житті. І обов’язково із золота – металу, який є символом Сонця. Класична обручка зручніша для постійного носіння. Вона ні за що не чіпляється, її простіше полірувати для надання початкового золотого сяйва, відновлювати після пошкоджень і підганяти до розміру пальця, що змінився та і ціна виробу без декоративних елементів нижча.
Хоча якщо наречена обожнює дорогоцінне каміння і мріє про вставку, яка буде сяяти та іскритися під сонячним промінням, можна вибрати прикрасу діамантами. Безбарвний або з легким відтінком, цей камінь чудово поєднується з різним вбранням і ідеально підходить для щоденного носіння. А якщо діамант має кріплення типу «циганське» (коли камінь – у тілі обручки), то така прикраса не заважатиме ні в яких повсякденних справах та активностях. Навпаки, алмаз з огранкою символізує подружнє щастя, благополуччя та почуття, які не загасають протягом довгих років.
Як доглядати за ювелірними прикрасами?
Доглядаючи за весільними обручками, варто взяти до уваги декілька порад:
- необхідно регулярно чистити каблучки, використовуючи спеціальні засоби для чищення ювелірних виробів, або звернутися до ювеліра для професійного догляду;
- уникайте контакту виробів з агресивними рідинами та речовинами, такими як парфуми, лак для волосся, хлор, ацетон, миючі засоби та інші;
- знімайте їх перед виконанням будь-яких робіт, пов’язаних з фізичними навантаженнями або ризиком пошкодження ювелірних виробів;
- зберігайте прикраси окремо від інших ювелірних виробів, щоб уникнути пошкодження та подряпин;
- регулярно перевіряйте кріплення каменів та деталей на ваших обручках, щоб уникнути їх втрати.
Купити обручку в Україні
Молодят, які хвилюються щодо покупки весільних обручок, можна заспокоїти: головний вибір у житті вони вже зробили. Вибрати весільні каблучки набагато легше. В інтернет-магазин «Ювелір Капітал» https://jewelshop.com.ua/ є багато привабливих варіантів від провідних ювелірних компаній, які зможуть задовольнити найбільш вишукані смаки.