Складнощі, які часто зустрічаються при грудному вигодовуванні

Грудне молоко — найкраще харчування для малюка. Про це знає, мабуть, кожна майбутня мама. Незважаючи на те, що цей процес є природнім, він може бути пов’язаний не лише з позитивом. Нерідко мами зустрічаються з проблемами, які не лише призводять до припинення вигодовування, а й шкодять здоров’ю жінки та малюка. Тому знати про можливі складнощі при грудному вигодовуванні має кожна мама. Попереджений — значить озброєний!

Гіпогалактія

Гіпогалактія, або вироблення недостатньої кількості молока, це саме та причина, через яку жінки найчастіше згортають вигодовування грудьми. Дитина плаче, погано набирає вагу — ні одній мамі не сподобається така картина. Причин виникнення гіпогалактії багато: від неправильно організованого процесу вигодовування до напруженого психоемоційного стану мами. Важливо, що у переважній більшості випадків коригувати гіпогалактію можна наступними методами:

  • часте прикладання до грудей;
  • правильний режим дня;
  • відсутність надмірних психологічних та фізичних навантажень;
  • правильне харчування;
  • фітотерапія і т.д.

Докладніше про цю проблеми та шляхи її вирішення читайте тут: https://liktravy.ua/recipes/articles/pro-problemu-hipohalaktiyi.

Гіпогалактія

Лактостаз та мастит

Через застій молока та закупорку протоків може виникати лактостаз. З цією проблемою доводиться зустрічатися дуже часто — з’являється ущільнення, больові відчуття. Перша допомога полягає в тому, щоб якомога частіше прикладати до грудей дитину або зціджувати молоко. Не буде зайвим легкий масаж. Якщо протягом доби немає покращень, варто звернутися до лікаря.

Мастит — запальний процес у молочній залозі. Він може виникнути через запущений лактостаз, проникнення інфекції через тріщини на сосках і т.д. У деяких випадках, наприклад, коли необхідна антибіотикотерапія, грудне вигодовування на деякий час призупиняють, а молоко зціджують.

Гіпергалактія

Надмірна кількість молока — це також проблема. Груди набухають, молоко виділяється самостійно. Ротик дитини відразу заливається молоком. До того ж, через велику його кількість малюк може не отримувати заднє — більш жирне та поживне молоко. Вироблення надмірної кількості молока є нормальним для перших тижнів, корда вигодовування налагоджується, а організм жінки підлаштовується під потреби дитини. Одна з причин — зціджування молока після кожного годування, цього не треба робити.

Тріщини на сосках

Тріщини на сосках провокують відчуття болю під час вигодовування, також через них може потрапляти інфекція. Часта причина — неправильний захват грудей малюком. Його ротик має бути широко відкритим, а обидві губки трохи вивернуті. Необхідно, щоб дитина правило брала груди, а не смоктала лише сосок. Іще одна причина тріщин — неправильна гігієна грудей. Однаково шкідливим є як часте, так і дуже рідке миття. Особливо часто шкіра пересихає і тріскається, якщо груди обмивати з милом після кожного годування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 4 =