Що таке кашель, яким він буває та як його лікувати

лікування кашлю

Однією з найрозповсюдженіших скарг, з якою люди звертаються до лікаря восени та взимку, є кашель. Ним супроводжуються застуда та ГРВІ, значно рідше – хвороби травної системи, кровообігу чи інших органів.

Перш ніж розпочати лікування симптому, необхідно з’ясувати причину його виникнення та розібратися із видом. Кожна аптека додатково наголошує на небезпеці самолікування. Щоб швидко позбутися кашлю, треба звернутися до лікаря, який назначить правильне лікування, визначить його тривалість та буде контролювати ваш стан.

Види кашлю

Вид кашлю залежить від його локалізації та характеру. Зазвичай застуда та грип в перші дні характеризуються сухим кашлем. Якщо інфекція не розповсюджується на нижні дихальні шляхи протягом 3-4 днів, для боротьби з симптомом достатньо використовувати протикашльові ліки.

У випадках, коли інфекція переходить із верхніх на нижні дихальні шляхи, розвивається бронхіт. При цьому кашель із сухого перетворюється на вологий і супроводжується відходженням мокротиння. Для полегшення процесу використовуються відхаркувальні лікарські засоби.

Після одужання деякий час пацієнтів може продовжувати турбувати сухий подразливий кашель. Його називають постінфекційним. Такі симптоми виникають при надмірній чутливості рецепторів та можуть зберігатися до 2 тижнів. Полегшити неприємні відчуття допоможуть пом’якшувальні протикашльові препарати.

Сухий (непродуктивний) кашель

Виникнення сухого кашлю спричиняють запальні процеси та подразнення слизової оболонки. При цьому сам кашель виникає в результаті першіння в трахеї та гортані. Слизу в бронхах в цей час немає, тому не варто приймати відхаркувальні препарати – вони можуть бути не лише неефективними, але і небезпечними.

Непродуктивний кашель найчастіше проявляється при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, серед яких:

  • грип, застуда та ГРВІ;
  • ларингіт;
  • круп;
  • тонзиліт;
  • астма.

Сухий кашель може бути симптомом алергічної реакції чи результатом вживання деяких медичних препаратів. Найкращим методом для полегшення стану є зволоження повітря, використання інгаляторів та спеціальних таблеток для розсмоктування. Оскільки інфекція локалізується в гортані, варто використовувати засоби для полоскання та зрошення цієї ділянки.

лікування кашлю
Що таке кашель, яким він буває та як його лікувати

Вологий (продуктивний) кашель

Вологий кашель менш подразливий. Він супроводжується відходженням мокротиння та найчастіше виникає при:

  • грипі, застуді чи ГРВІ;
  • пневмонії;
  • хронічному обструктивному захворюванні легень;
  • бронхіті в хронічній чи гострій формі;
  • астмі.

Для полегшення симптомів необхідно регулярно зволожувати приміщення, промивати ніс сольовим розчином, за відсутності алергії вживати мед та використовувати аромалампи.

Як вибрати ліки

При будь-якому виді кашлю призначати лікування повинен фахівець. Часто як допоміжні засоби рекомендують використовувати мазі для розтирання. Вони не тільки пришвидшують одужання, а й можуть застосовуватися у профілактичних цілях при переохолодженні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 4 =