Перебування на сонці позитивно впливає на стан здоров’я. Виробляється вітамін D, який сприяє формуванню кісток, а також колаген, який сповільнює процес старіння. До того ж покращується настрій і акумулюються гормони щастя. Проте тривале перебування на сонці може призвести до серйозних проблем, тому варто придбати спеціальний захисний крем.
Склад засобу
SPF-крем містить компоненти трьох видів. Їх можна поділити на такі категорії:
- Неорганічні. Мікрочастинки оксиду цинку і діоксиду титану потрібні для відбивання світла і розсіювання променів. Речовина не поглинаються шкірою і є водостійкою. Це фізичні УФ-фільтри.
- Органічні. До складу крему може входити не один десяток таких речовин. Їхнє основне завдання — перетворити ультрафіолетові промені на тепло і не дати проникнути у шкіру. Такі складники називають хімічними фільтрами.
- Природні. Це екстракти різних рослин і масла — наприклад, ромашки, авокадо або персика. Речовини виконують декілька корисних функцій: попереджують обезводнення і живлять шкіру.
Купуючи сонцезахисний крем, потрібно уважно ознайомитися з його складом. Якщо містяться природні екстракти і масла, які дають живильний ефект, то їх можна назвати зволожуючими. В іншому випадку ніяких функцій не виконують.
Рекомендації по вибору
Купуючи SPF-крем, потрібно враховувати тип шкіри. Якщо вона жирна, то засіб може спровокувати закупорювання пор і виникнення запалень. Найкращий варіант — вибрати крем з мінеральними компонентами, без масел.
Якщо шкіра схильна до пігментації, то захисний фактор повинен бути хоча б 50. Хороший варіант — придбати засіб з антивіковим ефектом. Зазвичай такі креми добре живлять і злегка висвітлюють шкіру.
Для нормального і комбінованого типу підходить будь-який засіб. Можна вибрати той, який найбільше подобається по текстурі.
Має значення і вік. Для молодої шкіри, до 35 років, підійдуть засоби з більш низьким рівнем захисту. З віком його потрібно посилювати і бажано користуватись кремом кожен день.
Особливості використання
SPF-крем потрібно наносити хоча б за 20–30 хвилин до виходу на сонце. В іншому випадку існує ризик того, що шкіра обгорить ще до того, як почнуть діяти хімічні фільтри.
Повторне нанесення сонцезахисного крему потрібне після кожного купання або через 2–3 години. Якщо ж цього не зробити, то фільтри втратять свою ефективність і більше нашкодять, аніж принесуть користі.
Тюбик з кремом не повинен знаходитись під прямим сонячним промінням. Його потрібно сховати, бо фільтри дуже швидко втратять свою ефективність.
Не потрібно наносити крем густим шаром, аби не з’явилось відчуття того, що на обличчі є плівка.
Потрібно враховувати ще один нюанс. Для того щоб крем діяв максимально ефективно, варто не пропускати щоденні процедури, які включають очищення, тонізування і зволоження.