Психологи попереджають: нова субкультура квадроберів і її вплив на дітей

Чи безпечні квадробери?

Нещодавно соцмережі наповнилися згадками про нову молодіжну субкультуру, яка спантеличила старше покоління, а психологів змусила задуматися про можливі наслідки для психічного здоров’я. Мова йде про квадробіку: її послідовники наслідують поведінку тварин, перевтілюючись у них зовні та рухами.

Як повідомляє Рlitkar з посиланням на «suspilne», хто ж такі квадробери та чим вони відрізняються від фурі та теріанів?

Квадробери

Квадробіка не лише субкультура, а й своєрідний неофіційний вид спорту. Основоположником руху вважають японця Кенічі Іто. У дитинстві його дражнили через схожість на мавпу, однак замість ображатися, Кенічі почав наслідувати поведінку цих тварин і пересуватися навкарачки. Згодом він тренувався у швидкості й досяг видатного результату, пробігши 100 метрів навкарачки за 18, 58 секунди в 2008 році та потрапивши до Книги рекордів Гіннеса.

На це звернули увагу американські фітнес-тренери, які надихнулися його методикою й розробили комплекс вправ «квадробіка» – мікс йоги, пілатесу та стретчингу. Відео тренувань привернули увагу молоді в соцмережах і квадробіка поступово переросла в субкультуру. Квадробіка особливо популярна серед підлітків, які наслідують поведінку тварин (гавкають, ричать, бігають) та додають відповідні аксесуари – маски, хвости, рукавички з лапами тощо.

Хто такі фурі й теріани?

Квадробери не єдині, хто наслідує звірів. Схожими є спільноти фурі та теріанів. Фурі втілюють себе в образах антропоморфних тварин, подібних до персонажів мультфільмів. Вони створюють косплейні костюми, відтворюють особливості своїх героїв, а також часто додають фантастичні риси. Теріани ж не так зосереджуються на зовнішньому вигляді, адже вважають себе тваринами в душі. Спільнота теріанів виникла ще в 1992 році, коли обговорювали єднання з природою через тотемів і сновидіння.

Реакція суспільства

Популяризація цих зооантропоморфних субкультур викликає хвилювання серед старшого покоління. Батьки непокояться: чи не є їхня дитина квадробером? Психологи ж заспокоюють, пояснюючи, що причини для серйозного занепокоєння зазвичай відсутні. Так, психіатр Євген Скрипник у своєму Instagram зазначає, що для більшості квадробіка – це лише спосіб самовираження й зняття стресу. Проблеми можуть виникнути лише тоді, коли квадробіка починає домінувати у житті та заважає функціонувати у різних сферах.

Лікар також наголошує, що будь-яка субкультура здається дивною тим, хто поза нею. І, як правило, діти з часом переростають ці захоплення. Так само колись виглядали хіпі, готи, емо, панки, скінхеди, і батьки турбувалися про їхній вплив. Проте більшість підлітків залишають такі захоплення позаду, тож приводів для паніки немає.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що робити якщо ваші діти не люблять читати: прості, але ефективні поради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 9 =