Піратські пісні та фільми в мережі: це добре чи погано?

Таке явище, як піратські копії пісень та фільмів досить розповсюджене на території України, також країнах колишнього Союзу.

Ну здавалось би, що тут поганого? Музику можна слухати онлайн, при цьому абсолютно безкоштовно. Теж саме стосується фільмів. Потрібно знайти якісь нові молодіжні фільми – проблем немає, адже в мережі все є! Насправді, дуже зручна річ. Проте недарма придумали авторські права, які захищають «продукти» (відео, аудіо, фото, програмні тощо) від несанкціонованого використання і подальшого поширення в комерційних цілях. Будучи на стороні споживача та не поглиблюючись в деталі, все виглядає ідеально – просто ідилія! Море безкоштовних фільмів та музики за нуль копійок. Хоча з іншого боку, все це досить несправедливо для авторів цієї творчості. Абсолютно посторонні люди заробляють величезні гроші на чужому добрі, при цьому, як-правило, не платять будь-яких податків. Хочеш заробити, значить створи щось своє. Або використовуй чужі проекти, виключно із дозволу авторів. Така практика сприяє тому, що на світ з’являються нові і нові пісні – світові хіти, також надпопулярні фільми, які перекладають на більшість мов світу. А в «піратських країнах», як-правило, нічого грандіозного не створюється, за світовими мірками!

На зйомки фільму треба викласти кругленьку суму та масу зусиль, так само щоб наприклад, зняти відео-кліп чи записати пісню в професійній студії звукозапису. А дехто такий розумний, просто скопіював за хвилину фільм і з його допомогою заробляє собі величезні гроші та популярність на чужому шедеврі. Звісно, що праця повинна достойно оплачуватись, а хитрість штрафуватися. Інакше нічого нового не буде з’являтись. Як кажуть: «барижничать легче, чем играть на барабане». І навіть якщо автор уже отримав за свою працю мільйон доларів, все одно хтось чужий не має права забирати його прибуток і користуватись чужим, особливо в комерційних цілях.

В розвинених країнах всі ці варіанти вже давно продумані. Таким чином, можна отримати так званий «лист щастя» із кругленькою сумою штрафу, за скачування фільму чи пісні. Тому що закон дозволяє користуватися лише офіційними інтернет-ресурсами, які розповсюджують медійну інформацію на законних правах. Такі ресурси отримують офіційний дохід від користувачів, також віддають частину державі, авторові і що не мало важливо – на розвиток власного ресурсу. Як наслідок, такими сайтами зручно користуватися, вони не обвішані рекламою із верха до низу і також все абсолютно легально! Але за все треба платити і за якість в тому числі. Звісно що за все це платить звичайний користувач, хоча при таких мізерних доходах, серед українців знайдеться не багато тих, хто згодиться заплатити, наприкалд 50 гривень за перегляд фільму онлайн. Оскільки Законодавство України, поки що не передбачає штрафів за перегляд піратського контенту в інтернеті, значить фільми онлайн можна спокійно дивитися безкоштовно, також слухати улюблену музику на будь-яких нелегальних сайтах.

За матеріалами: mannton.

One Comment on “Піратські пісні та фільми в мережі: це добре чи погано?”

  1. Дуже багато граматичних помилок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − eleven =