Фактори, що впливають на коливання курсів валют

курс валют

Коливання валютних курсів є нормальним явищем, і їх можна порівняти з барометром, що показує стан економіки кожної країни, пов’язаної з даною валютою. Погіршення або поліпшення стану дуже швидко впливає на курс валют. Таким чином, знання ситуації дозволяє прогнозувати коливання обмінних курсів з більшим чи меншим успіхом.

курс валют
Коливання курсів валют

Є багато факторів, які прямо чи опосередковано впливають на котирування валют. Аналізуючи їх всі разом і окремо, ви можете передбачити, як будуть вести себе курси окремих валют в найближчому майбутньому, а також знати, коли варто купувати, а коли продавати валюту в обмінному пункті на сайті https://obmin.lutsk.ua/ .

Валовий внутрішній продукт (ВВП)

Валовий внутрішній продукт (ВВП) – це величина, яка відображає загальний стан економіки. Його збільшення автоматично збільшує курс національної валюти по відношенню до інших валют. Однак з кожного правила є винятки – якщо ми маємо справу з різким підвищенням курсу, ВВП може знизитися або його зростання сповільниться.

Процентні ставки

Говорячи про фактори, що впливають на коливання валютних курсів, слід також звернути увагу на процентні ставки. Їх розмір безпосередньо залежить від політики, що проводиться Центральним банком. При підвищенні процентних ставок ринок автоматично стає більш привабливим для іноземного капіталу. Ефект? Попит на дану валюту збільшується, що призводить до значного збільшення її курсу.

Процентні ставки є важливим показником в основному в довгостроковій перспективі. Варто розуміти, що в короткостроковій перспективі на обмінні курси впливають багато інших чинників, які грають набагато більшу роль, що призводить до більш значних коливань обмінного курсу.

Інфляція

Інфляція – це індекс, який відображає ціни на товари і послуги, що пропонуються в економіці конкретної країни. Вимірюється за швидкістю зростання цін, і вона може суттєво вплинути на коливання обмінного курсу валюти країни. Індекс цін виробників (PPI) зазвичай є першим сигналом інфляції. Якщо така ситуація виникає (темпи зростання цін в даній країні вище, ніж в інших країнах), більш низька конкурентоспроможність вітчизняних товарів порівняно з іноземними товарами послаблює валюту. Таким чином, можна сказати, що чим вище інфляція, тим нижче курс валюти даної країни.

Рівень безробіття

Рівень безробіття – це процентний показник, який показує кількість безробітних по відношенню до загальної кількості жителів конкретної країни. Зниження рівня безробіття є сигналом, який може свідчити про поліпшення стану економіки країни, в результаті чого валюта зміцнюється в порівнянні з іншими іноземними валютами. Однак все може працювати і навпаки – зростання безробіття може говорити про поступове погіршення економічної ситуації, що викликає зниження обмінного курсу.

Платіжний баланс

Платіжний баланс слід розуміти як величину всіх грошових потоків, пов’язаних з річним оборотом країни з рештою світу. Якщо в державу надходить більше грошей, ніж випливає, це означає позитивний платіжний баланс. Якщо з країни йде більше грошей, ніж втікає, це дефіцит. Отже, як це співвідноситься з курсом валюти?

Якщо в країні позитивний платіжний баланс, валюта зміцнюється, тобто підвищується обмінний курс. Якщо ж баланс негативний, валюта втрачає свою цінність – курс падає.

Політична стабільність

На політичну стабільність впливають, серед іншого, суспільні настрої по відношенню до правлячого в даний час уряду, програми окремих політичних партій. І саме вони формують довіру інвесторів до уряду. Чим воно більше, тим стабільніше валюта. Якщо, з іншого боку, політичні настрої можуть вказувати на конфлікт, курс валюти падає.

Кому потрібна інформація про коливання валютних курсів?

Аналіз факторів, що впливають на коливання валютних курсів, може бути цінною інформацією для багатьох людей, які щодня мають справу з валютами. Такі знання можуть виявитися корисними підприємцям, які ведуть експортно-імпортну діяльність і хочуть забезпечити свій грошовий потік в іноземній валюті. Крім того, це цінна інформація для інвесторів, які розміщують свій капітал на міжнародному валютному ринку – здатність прогнозувати коливання обмінного курсу дозволить вам продавати/купувати відповідні валютні пари в найбільш підходящий момент. Можливість прогнозувати коливання валютних курсів на основі макроекономічної або політичної ситуації також може бути корисна для людей, які отримали позику в іноземній валюті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + 11 =