Якщо ви прагнете максимально знизити споживання електроенергії, то варто звернути увагу на всі пристрої, підключені до розеток або подовжувачів у вашій оселі.
Як повідомляє Рlitkar з посиланням на «ТСН», для ефективної економії важливо повністю вимикати певні прилади, оскільки вони споживають енергію, навіть якщо лише підключі до мережі. Такі прилади часто називають «енергетичними вампірами». До них належать пральні та посудомийні машини, сушильні апарати, телевізори та мікрохвильовки Комп’ютерні монітори, принтери та кавомашини також входять до цього переліку.
Дехто може здивуватися, чому саме ці пристрої мають високе енергоспоживання навіть при очікуванні роботи. Прилади, які потребують нагрівання води, такі як посудомийні та пральні машини, використовують багато електроенергії, тому їхнє енергоспоживання залишається високим навіть у неактивному стані. Ці прилади необхідно повністю від’єднувати від мережі або хоча б вимикати з розетки, оскільки вимкнення їх через пульт або дисплей не зупинить споживання енергії.
Будь-який прилад, який підключений до розетки, продовжує споживати електроенергію. У сплячому режимі або режимі очікування вони можуть оновлюватись, тримати підключення до серверів або записувати данні. Єдиний спосіб не витрачати зайву енергію – це повністю вимкнути прилади з розетки.Однак є електроприлади, які не варто вимикати, попри їхнє енергоспоживання. Наприклад, холодильники з морозильними камерами, які можуть становити до 12% рахунку за електроенергію. Їхнє вимкнення може призвести до розморожування продуктів і неприємного запаху на кухні.
Резервні економайзери або енергозберігальні вилки можуть допомогти відключати пристрої, які важко дістати. Вони працюють із пультами керування, блокуючи подачу енергії через розетку. Якщо ви хочете бути впевнені, що всі пристрої вимкнені та не споживають енергію, найкращим рішенням буде повне відключення їх від розетки. Зарядні пристрої, залишені в розетці без підключених до них гаджетів, все ж таки споживають незначну кількість енергії, але вона є мінімальною.
Нагадаємо, ми раніше розповідали при дієві поради, які зменшать час прибирання до мінімуму.