Ефективні способи уникнути натирання від нового взуття

Незручне взуття, що натирає ноги, погіршує настрій, псує прогулянки та перетворює будь-яке свято на суцільну муку. Туфлі, босоніжки, черевики, кросівки під час примірки можуть ідеально сидіти на нозі, але якщо вийти трохи далі за межі магазину 一 з’являються больові відчуття та навіть рани. Щоб попередити проблему та уникнути дискомфорту, потрібно розуміти причини натирання та заздалегідь підготувати нову пару до виходу.

Навіщо нам потрібно уникати натирання від взуття?

Нерозношене взуття може здавлювати та натирати ногу в різних місцях, найчастіше в області п’ятки, якщо задник занадто жорсткий. Якщо нова пара дуже тісна, дискомфорт відчувається в області пальців та з боків. Занадто вільні туфлі 一 також не найкраща ідея, бо нога вільно ковзає всередині та постійно б’ється об матеріал.

Що відбувається в результаті щільного тертя епідермісу та матеріалів, з яких шиють взуття:

  • збільшується тиск на пальці, п’ятку, що викликає дискомфортні відчуття під час ходьби;
  • утворюються пухирі, мозолі, під якими накопичується рідина, що при подальшому носінні призводить до появи ран;
  • у стиснутих кінцівках порушується кровоток, що може викликати постійні болі та інші негативні наслідки.

Тісне взуття веде до погіршення самопочуття, впливає на настрій і викликає тільки одне бажання 一 позбутись його негайно. Але не будемо діяти надто радикально, краще розглянемо дієві методи від натирання взуття, що стануть у пригоді при виборі нової пари.

Вибір матеріалів та структури взуття

Головна причина натирання 一 це неправильно підібране взуття. Під час примірки, окрім розміру, варто враховувати матеріали та структуру моделі, а також анатомічні особливості стопи.

Вироби з натуральної сировини вважаються більш зручними, комфортними та піддатливими. Шкіряне взуття від виробника м’яке та еластичне, швидко адаптується до анатомічної форми ноги та забезпечує максимальний комфорт. Туфлі та черевики зі штучного, більш твердого матеріалу, особливо із жорстким задником, ймовірніше будуть натирати п’ятки.

Джерело: belsta.ua

Причиною дискомфорту може стати те, що модель не підходить саме вам 一 у неї незручна колодка, занадто вузька форма носка або некомфортна ширина. Тому під час примірки потрібно правильно підібрати повноту взуття, походити та впевнитись, що вам у ньому зручно. Також тертя можуть викликати декоративні елементи, що постійно контактують зі шкірою 一 шнурівка, застібка, ремінці на босоніжках.

Як уникнути натирання ефективно та безболісно?

Навіть якщо ви обрали комфорту модель правильного розміру, все одно існує ймовірність, що нова пара буде натирати. Але із цією проблемою можна впоратись за допомогою перевірених засобів. Що робити, якщо натирають туфлі, босоніжки, черевики або чоботи 一 розберемо далі з рекомендаціями та дієвими лайфхаками.

Вибір взуття з правильною посадкою

Взуття потрібно вибирати за типом стопи, для цього скористайтесь порадами:

  • Для нормальних стоп слід купувати взуття з підошвою, що має хорошу підтримку та амортизацію. Виріб повинен мати достатню довжину й ширину, щоб нога не була затиснута та не ковзала всередині.
  • Для високих стоп обирайте моделі з додатковою підтримкою підйому, що дозволить зменшити навантаження на цю область.
  • При плоскостопості слід подбати про підтримку склепіння стопи. Цю задачу виконують підтримувальні устілки та супінатори, які дозволяють розподілити вагу тіла за всією поверхнею стопи.

Скорегувати посадку взуття можна за допомогою спеціальних устілок. Це зменшить тертя та позбавить дискомфорту під час ходіння.

Застосування спеціалізованих засобів

Щоб адаптувати нові черевики під анатомічну форму ваших ніг, можна скористатись спеціальним спреєм або піною. Ці засоби містять речовини, які проникають в товщу матеріалу, роблять його м’яким та піддатливим. Зазвичай вони призначені для обробки взуття з натуральної шкіри.

Користуватись такими засобами дуже легко. Потрібно струсити балончик та обробити взуття всередині та зовні у проблемних місцях. Далі — одягнути пару та походити близько 30 хвилин. Після обробки тверді ділянки розтягуються, стають м’якшими та зручнішими.

Джерело: belsta.ua

Якщо натирають шкіряні ремінці від босоніжок, допоможуть спеціальні силіконові смужки, які клеяться на їх внутрішню частину. Також від натирань врятують силіконові підкладки та фіксуючі устілки.

Розтяжка взуття професійними методами

Розтяжка дозволяє підігнати взуття за формою стопи. Для розтяжки черевиків майстри використовують спеціальні взуттєві колодки, їх також можна придбати для домашнього застосування.

Два основні способи розтяжки:

  1. За допомогою гарячих колодок, що поступово набирають температуру та надають виробам потрібної форми.
  2. Розтягування колодками з гвинтовим механізмом з попередньою обробкою спреєм для розм’якшення матеріалу.

Використання домашніх методів для адаптації взуття

  • Для розм’якшення черевиків обробіть внутрішню поверхню та шви гліцерином або касторовим маслом.
  • При натиранні п’ят можна змастити задник зсередини воском або твердим милом.
  • Щоб розносити нову пару туфель, змочіть шкарпетки в спирті, одягніть взуття та носіть до повного випаровування речовини.
  • Намочіть матеріал у гарячій воді, помістіть всередину черевиків і залиште на 20-30 хвилин, після чого дістаньте та взуйте пару поверх шкарпеток.

Щоб зменшити потовиділення, можна використовувати звичайний антиперспирант або тальк. Зменшити тертя матеріалу допоможе зволожувальний гель або дитячий крем.

Скільки часу потрібно для “проходки” нового взуття?

Щоб розносити нову пару туфель, чоботів або черевиків, знадобиться близько тижня. Перед виходом носіть взуття вдома, обов’язково одягайте шкарпетки. Спочатку в новій парі можна просто посидіти, пізніше 一 походити 30-60 хвилин. Розношувати взуття слід поступово, щоб уникнути дискомфорту та неестетичних заломів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − ten =