Чому курси валют зростають і падають?

обмін валют

Сказати, що обмінні курси змінюються динамічно, це нічого не сказати. Чому це відбувається?

На нього впливає кілька факторів, у тому числі співвідношення попиту та пропозиції на цю валюту. Однак чим визначається попит на цю грошову одиницю? Хто чи що визначає вартість тієї чи іншої валюти? На питання, чому валютні курси зростають і падають, ми коротко відповімо в нашій статті.

Що таке курс обміну?

Обмінний курс – це ціна, яку ми повинні заплатити за одну валюту, виражену в іншій грошовій одиниці. Фактично, що сильніша економіка емітента, то вище ціна грошей у країні. Валюта підпорядковується законам ринку, тобто попиту та пропозиції. Чим більший попит, тим вища ціна валюти — це ще називають подорожчанням. Зворотним явищем є знецінення, тобто, коли пропозиція перевищує попит, ринкова вартість цих грошей знижується.

Коли курс валют змінюється?

Плаваючі обмінні курси постійно оновлюються. Однак на практиці вони оновлюються з півночі неділі (коли починаються азіатські торги) до останньої години п’ятниці, коли банки закриваються в США. Проте, звідки обмінні пункти беруть інформацію про поточні курси, якщо вони регулярно оновлюються? Інформаційні агенції, такі як Bloomberg або Thompson Reuters, співпрацюють з найбільшими установами світу, а банки інформують про поточні операції з купівлі-продажу валют. На основі такої інформації розраховується середній курс транзакцій на даний момент. Ці агентства надають інформацію про середній курс своїм клієнтам, і таким чином вони будують графік коливань обмінного курсу, з якого інші суб’єкти черпають свою інформацію і в результаті формується звичний курс валют у банках і обмінних пунктах, за яким ми можемо здійснити обмін валют.

Від чого залежить курс валют?

У більшості країн світу діє система плаваючого обмінного курсу, а це означає, що втручання держави у валютний ринок відбувається рідко. За таких умов валютні курси залежать від ринкових сил, тобто від попиту та пропозиції. На дії учасників ринку, а отже, на зниження та зростання котирувань валюти впливають два типи факторів: психологічні та економічні. Щодо першої категорії, то її не можна ігнорувати, оскільки ціни на валюти багато в чому визначаються людьми, на яких можуть впливати різні стимули. Наприклад, економічні та політичні події, результатом яких є певні рішення учасників ринку, що, безумовно, відноситься до другої групи факторів.

Серед економічних факторів, що впливають на котирування валюти, можна назвати: процентні ставки, рівень інфляції, темпи економічного зростання країни та безробіття. Інтерпретація сигналів від урядів та центральних банків також важлива. Також велике значення мають політичні та соціальні питання, іноді інвестори реагують на події, які можуть мати економічні наслідки у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − 7 =