Чому біля будинку має рости горобина: народні прикмети та магічні властивості

Народні прикмети про горобину

Кожне дерево має особливу енергетику. Одні сприяють відновленню сил, інші – гармонізують емоційний стан. Тому висаджування дерев на власній ділянці варто робити з урахуванням давніх традицій. Що ж кажуть народні прикмети про горобину та чому її варто посадити біля будинку?

Як повідомляє Рlitkar з посиланням на сайт «ТСН», здавна горобину вважали не лише красивою рослиною, а й потужним оберегом. Вона могла захищати оселю від негараздів, залучати добробут і навіть впливати на долю людини. Але важливо правильно обрати місце для посадки:

– Мрієте про народження дитини? Горобину слід висадити з південного боку будинку. Вважалося, що, як тільки дерево почне плодоносити, у сім’ї з’явиться малюк.

– Бажаєте фінансового достатку? Червона або чорна горобина має рости на півночі двору – це допоможе залучити матеріальний успіх.

– Шукаєте гармонію у шлюбі? Молодятам радили саджати горобину на сході, адже вона приносить мир та взаєморозуміння, особливо в перший рік подружнього життя.

– Хочете більше удачі? Посадіть дерево на заході – вважалося, що воно притягне щасливі події.

Окрім розташування, предки звертали увагу й на кількість дерев: одна горобина символізувала сімейний затишок, 2 – швидке весілля, а 3 і більше – бажання когось із рідних якнайшвидше одужати.

Горобина як оберіг від злих сил

Наші предки були переконані, що червона горобина має силу відганяти нечисть. Її ягоди використовували як захисний амулет, а дівчата робили вінки з гілок і вішали на двері – це захищало від недобрих людей. Також існувало повір’я, що горобина може запобігти пожежам, тому її часто висаджували біля дерев’яних будівель. Проте важливо враховувати і сусідство дерев. Наприклад, ялина поруч із горобиною вважалася поганим знаком, бо, згідно з віруваннями, могла накликати біду.

Горобина на дачі: що віщують прикмети

Якщо ви хочете вберегти дачу від злодіїв, посадіть горобину біля входу. Але майте на увазі – її ягоди часто осипаються, тож доведеться підтримувати чистоту. А от якщо дерево почало засихати, не поспішайте обрізати гілки – спочатку попросіть у нього пробачення, інакше, за повір’ями, на вас можуть чекати невдачі. Щоб отримати багатий врожай, варто посадити горобину з яскраво-червоними або помаранчевими плодами на відкритому місці, де вона буде добре видна.

Народні прикмети, пов’язані з горобиною

– Якщо випадково розсипали ягоди горобини – варто бути обережнішими з грошима, можливі фінансові втрати.

– У ніч перед Різдвом варто зварити ягоди, загадати бажання і подивитися вранці: якщо вони спливли – задумане не збудеться, якщо залишилися на дні – чекайте на здійснення мрії.

– Прикраси з горобинових ягід допомагали жінкам привернути увагу коханого та захистити себе від заздрості суперниць.

– Якщо горобина самостійно виросла біля будинку – це добрий знак, що передвіщає гармонію, любов і злагоду в сім’ї.

Горобина – не просто дерево, а справжній символ довголіття, благополуччя та захисту. Якщо правильно обрати місце для посадки, вона може стати вашим надійним оберегом та джерелом позитивної енергії.

Нагадаємо, ми раніше розповідали до чого падає виделка: що говорять народні прикмети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 6 =