23 лютого: яке сьогодні свято, прикмети та традиції цього дня

23 лютого свято

Сьогодні, 23 лютого, у світі відзначають Всесвітній день взаєморозуміння та миру, а в православному календарі вшановують пам’ять священномученика Полікарпа. Окрім релігійних дат, цей день має багатий набір народних прикмет, а також пов’язаний із ключовими подіями у спорті та техніці.

За даними Рlitkar із посиланням на «РolitЕxpert», до Нового року залишається 311 днів, а Україна переживає 1096-й день війни.

Церковне свято 23 лютого

Православні християни сьогодні згадують священномученика Полікарпа – єпископа Смирнського. Народжений приблизно у 69 році нашої ери, він був учнем апостола Івана Богослова. Полікарп став єпископом Смирни у 96 році та залишався вірним християнським вченням навіть у складні часи переслідувань. У 155 р. римська влада засудила його до страти за відмову поклонятися язичницьким богам. Полікарпа спалили на арені, але його незламна віра зробила його одним із найшанованіших мучеників раннього християнства.

Народні прикмети та традиції

Наші предки вірили, що природа підказує, якою буде погода та врожай:

  • Якщо крикнув тетерев – весна прийде рано.
  • Ранковий туман – до дощового літа.
  • Коні лягають на землю – очікується снігопад або завірюха.
  • Високі густі хмари – віщують ясну погоду.

Окрему увагу звертали на поведінку сороки. Якщо вона стрибає по даху, це могло означати хворобу когось із мешканців дому. Її гучний крик цього дня вважався негативною прикметою.

Які події у світі відзначають 23 лютого?

Всесвітній день взаєморозуміння і миру

Цей день покликаний нагадати про важливість миру, взаємоповаги та діалогу між культурами. Символами свята є білий голуб, відкрита книга та з’єднані руки, що уособлюють гармонію та єдність.

День гри в теніс

23 лютого – чудова нагода згадати про теніс, один із найпопулярніших видів спорту. Він має коріння у Франції середньовічних часів, а сучасні правила були створені у XIX ст. у Великій Британії. Цей день присвячений популяризації тенісу та його користі для фізичного здоров’я.

День дизельного двигуна

Сьогодні також вшановують пам’ять Рудольфа Дізеля, який у 1892 р. запатентував дизельний двигун. Його винахід став ключовим проривом у машинобудуванні та транспорті, адже дизельні мотори більш економічні та ефективні, ніж бензинові.

Зазначимо, що свої іменини відзначають Дем’ян, Іван, Михайло, Микола, Олександр, Олексій та Сергій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

сімнадцять − два =