21 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та забобони цього дня

21 листопада свято

Сьогодні українці відзначають одразу декілька важливих подій. Окрім Дня Гідності та Свободи, який є знаковим для історії України, віряни святкують Введення у храм Пресвятої Богородиці – одне з головних свят у вірян.

Як повідомляє Рlitkar із посиланням на «РolitЕxpert», День Гідності та Свободи був заснований на честь 2-х історичних подій, що є символами боротьби за демократичні права та свободи українців:

– Революція Гідності (2013-2014 рр.): масові акції протесту розпочалися 21 листопада 2013, коли уряд оголосив про призупинення підготовки до асоціації з ЄС. Це викликало величезний суспільний резонанс і мільйони українців вийшли на Майдан Незалежності. Завершилася революція в лютому 2014 після трагічних подій, що забрали життя багатьох героїв.

– Помаранчева революція (2004 рік): протести розпочалися того ж дня – 21 листопада, після оголошення результатів виборів прездента, які громадяни визнали сфальсифікованими. Вибори стали переломним моментом у боротьбі за демократичні цінності.

День соціального підприємництва

Це міжнародне свято присвячене поширенню ідей бізнесу, орієнтованого не лише на прибуток, але й на вирішення соціальних та екологічних проблем. Соціальні підприємці створюють ініціативи, які допомагають покращити доступ до освіти, медицини, зменшити бідність чи впровадити екологічні рішення.

Всесвітній день рибальства

Ініційований ООН, він покликаний наголосити на важливості рибальства для світової економіки та захисту рибних ресурсів. Особлива увага приділяється сталим методам рибальства, які запобігають виснаженню природних запасів.

День десантно-штурмових військ ЗСУ

Це професійне свято українських десантників. Дата обрана у 2016 році на честь першої частини, що виконувала завдання сучасного формату.

Всесвітній день ТБ

Оголошений ООН у 1996 році, цей день підкреслює важливу роль телебачення в інформуванні та об’єднанні суспільства. Саме 21 листопада 1996 відбулася перша світова конференція з питань ТБ.

Релігійне свято: Введення у храм Пресвятої Богородиці

Це подія, коли маленька Марія була приведена батьками Йоакимом та Анною до Єрусалимського храму, щоб присвятити своє життя служінню Богові. Цього дня віряни відвідують богослужіння, моляться та згадують символічну посвяту.

Що не рекомендується робити цього дня – Утриматися від гучного сміху, співів і розваг.

– Не давати в борг гроші.

– Не займатися важкою фізичною працею.

Народні прикмети

– Похмура, але тепла погода – наступного року буде поганий врожай.

– Сильний мороз – літо буде спекотним.

– Якщо сніг уже випав, то він пролежить до весни.

21 листопада іменини святкують Олександри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × один =