10 порад щодо того, як правильно робити покупки в магазинах

Дешеві продуктові магазини? При перегляді цін в магазинах, може скластися враження, що це величезна проблема. З одного боку – ціни часто різко зростають, а з іншого – українці продовжують нераціонально купувати і використовувати їжу.

Як правильно робити покупки в магазинах

Одне з досліджень Євростату показує, що в світі викидається близько 9 мільйонів тонн їжі на рік, і 42% українців визнають, що часто марно витрачають їжу. Чи можна почати робити економні покупки продуктів? Звичайно! Ось 10 порад щодо раціонального придбання.

1.  Перевірте, що у вас є дома

Чи траплялося так, що ви купили чергову пачку холодних нарізок чи свіжих овочів, а згодом виявилося, що у вас все це є вдома? У випадку зі свіжими продуктами обов’язково перевірити холодильник на наявність запасів, які потрібно витратити якомога швидше. Те саме стосується відкритих банок з варенням, соусів та інших продуктів, які можуть запліснявіти протягом двох днів після відкриття.

2. Складіть список покупок

Ось другий, дуже важливий момент, який зробить покупки продуктів набагато простішими, ніж ви думаєте. Список покупок має багато переваг: по-перше, він дозволяє купувати лише те, чого бракує або що ви плануєте використати. Більше того, це також дозволяє зробити розумний запас продуктів (наприклад, олій, молока, консервів, засобів для чищення). По-друге – це захищає нас від покупки непотрібних речей. Вже давно відомо, що спосіб розміщення продуктів у супермаркетах має певну мету: нам потрібно пройти всі відділи, щоб дістатися до того, що ми купуємо найбільше. Ми піддаємося спокусі, але список буде стримувати нас.

3. Слідкуйте за акціями

Це однозначно варте уваги, і вам потрібно скласти уявлення про те, які товари та де ми можемо отримати в рамках акції. Це реальна економія за умови, що ми можемо заздалегідь спланувати, які рекламні акції ми будемо використовувати, а які лише виявляться пасткою для гаманця. Наприклад, тут ви знайдете велику кількість онлайн-каталогів з великої кількості найпопулярніших та найвідоміших супермаркетів, зібраних в одному місці. На цій основі ви можете легко скласти список рекламних акцій, якими ви скористаєтесь.

Як правильно робити покупки в магазинах

4. Не купуйте занадто багато

Українці мають імпульс – купуючи їжу для сім’ї з чотирьох осіб, вони кидають у кошик достатньо їжі, щоб вистачило на десять людей. І все ж ми знаємо своїх близьких і знаємо, скільки вони можуть з’їсти?

5. Шукайте дешевші альтернативи

Минули часи, коли дешевше значило гірше. Навпаки – великі мережі супермаркетів підписують контракти, завдяки яким ми можемо знаходити продукцію наших улюблених виробників під їхнім брендом. Ось чому варто шукати дешевші замінники, адже це справді велика економія на рік.

6. Скористайтеся програмами лояльності

Карти лояльності, збір балів – це перевірений спосіб заощадити невеликі кошти, які з часом перетворяться в значну суму. Тримайте картки магазину при собі і не забувайте показувати їх на касі.

7. Порівнюйте ціни

Часто трапляється, що один і той же товар має різну ціну в двох магазинах. Варто провести невелике дослідження перед тим, як відправлятися за покупками.

Як правильно робити покупки в магазинах

8. Сплануйте своє щотижневе меню

Так, важко знайти час для планування тижневого меню, але це дозволить вам краще передбачити, що вам знадобиться у вашій домашній коморі. В ідеалі меню повинно містити однакові інгредієнти (наприклад, рис), завдяки чому ми витратимо ще менше. З того, що залишилось, давайте зробимо закуски, які можна взяти на роботу чи в школу.

9. Перевірка термінів використання

Це дуже важливо! Навіщо купувати кілька ароматизованих сирів, коли термін їх використання закінчується післязавтра? Шанс, що ми їх викинемо, насправді занадто великий.

10. Складіть домашній бюджет і подивіться, скільки ви заощадили

Чудова ідея – вести детальний облік того, скільки ви витрачаєте на їжу протягом декількох місяців. На цій підставі ви будете знати середнє значення. Почніть розумно економити, виключаючи зайві продукти або розраховуючи те, що ви викидаєте занадто часто. Поступове звикання до ощадливих і одночасно повноцінних покупок стане предметом гордості. Разом вирішіть, чи відкладете ви заощаджені гроші (наприклад, на відпустку), чи витратите їх на щось приємне (наприклад, на квитки в кінотеатр).

Як бачите, хороші поради щодо покупок – це перевірені та практичні способи, які нічого вам не коштуватимуть і допоможуть значно заощадити. Це також чудовий спосіб почати жити екологічніше, оскільки чим менше ми викидаємо, тим краще для планети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × three =