Як виростити впевнену в собі дитину

Успішними стають ті, хто не боїться виходити за існуючі рамки, хто сміливо робить виклик собі, не впадає у відчай через невдачі і помилки. Такою рисою володіють дуже маленькі діти, які ще не знайомі з межами, заборонами, які вперто намагаються тримати голівку, потім спинку, потім встати на ніжки, зробити перші кроки…

За іронією долі батьки обрізають малюкові крила саме тоді, коли шукають способи, як виростити дитину впевненою в собі. Часто вони проектують на дітей свої власні успіхи й поразки, намагаються всіляко застерегти від невдач і падінь. А в результаті створюють кордони, за які малюк навіть не спробує переступити в майбутньому, щоб не розчаровувати тата, не засмучувати маму, не відчувати почуття неспроможності перед самим собою.

Як виростити самостійну і впевнену дитину? Плюси і мінуси різних методів виховання

Щоб малюк ріс з вірою в себе і довірою до навколишнього світу, необхідно виключити фактори, що перешкоджають цьому:

1. Невпевненість батьків. Малюки тонко відчувають настрій своїх мам і тат. Якщо батьки надають багато значення невдачам, проблемам, у них не вийде прищепити дитині лідерські якості.

2. Критику та порівняння. Для дитячої самооцінки надзвичайно важливі схвалення дорослих, похвала і підтримка. Критика, несхвалення виникають із завищених вимог, особистих комплексів вихователів.

3. Неправильна мотивація. Щоб зацікавити учня в досягненні мети, часом використовуються матеріальні заохочення або психологічний тиск. Обидва способи призводять до зворотного результату — ліні, маніпуляцій або розвитку страхів, невпевненості.

4. Знецінення дитячих успіхів, програмування на невдачу. Малюк цікавиться багатьма речами. Але якщо мама скаже, що у нього не вийде або виходить, але погано, невідворотно настане момент, коли дитина відмовиться від своєї затії. І навряд чи він захоче братися за нові заняття в майбутньому.

5. Батьки не повинні виступати в ролі судді або критика. У дошкільному та шкільному віці дитині потрібна підтримка, відчуття, що рідні люди вірять в неї і готові допомогти в будь-яку хвилину. Тоді і вона повірить в свою силу, розум, здатність перевернути гори.

Як виростити лідера і впевнену дитину? Розвиток інтелекту

Лідерами стають щасливі, розумні та впевнені в собі діти. Найдієвіший спосіб підвищити дитячу самооцінку — своєчасна похвала. Але від незаслуженої похвали користь вельми сумнівна. Отже, необхідно розвивати у дітей кращі якості, неординарний розум і всілякі таланти.

Дошкільний розвиток дитини є основою у формуванні впевненої, самостійної особистості. На цьому етапі, а також під час навчання в початковій школі малюкові корисно відвідування розвиваючих курсів для дітей. Навіщо це потрібно?

  • Для розширення кругозору.
  • Щоб малюк навчився спілкуватись, отримав досвід командної роботи і побудови взаємин з однолітками.
  • Щоб дитина отримала додаткові можливості для самореалізації і зміцнила свою впевненість.
  • Щоб виховати дисципліну і відповідальність — якості, без яких домогтися успіху практично неможливо.

Сучасні розвиваючі центри в Україні приділяють велику увагу психологічній стороні інтелектуального розвитку. У школі ментальної арифметики, щоб мотивувати малюків на успіх, їм з перших уроків дають можливість пережити його в маленьких, але очевидних досягненнях. Як виростити самостійну і впевнену дитину? У методиці ментальної арифметики таке питання не стоїть, тому що кожен учень курсів неодмінно досягає високих результатів і отримує задоволення від виконаної роботи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

14 − 1 =