Вплив коронавируса на курс валют: чого очікувати і чи варто непокоїтися

Глобальна пандемія коронавируса є великим і несподіваним ударом як для громадської охорони здоров’я, так і для системи охорони здоров’я і світової економіки, яка через обмеження і заборон, введених в різних країнах, яких торкнулася епідемія, втратила свій імпульс і явно сповільнилася.

обмін валют
Вплив коронавируса на курс валют

2020 рік — це, перш за все, період помітного зниження динаміки споживання та уповільнення темпів розвитку економік окремих країн. Цей ефект буде відчуватися (і в багатьох випадках вже відчувається) дуже чітко усіма нами, а також впливає на обмінні курси, в тому числі, і на курси валют в Тернополі.

Як коронавірус впливає на курс валют

Пандемія коронавируса безпосередньо викликає уповільнення економічного зростання в постраждалих країнах. Все більше робочих втрачають роботу, знижується заробітна плата, знижується попит на різні товари, скорочується і їх виробництво. Вплив коронавируса на економіку окремих країн є значним, а це означає, що він також впливає на обмінні курси. Фондові індекси Європи та США падають. Навіть дорогоцінні метали (наприклад, золото і срібло) втрачають свою поточну вартість, і їх ціна повільно падає.

Українська гривня також постраждала на початку пандемії, але після короткого періоду зниження в ціні вона стабілізувалася, і ця стабілізація триває донині, а курс євро в Тернополі знаходиться майже на докризових позиціях. Наша валюта на подив стабільна, але її слабке становище пояснюється, головним чином, тим, що це валюта, від якої інвестори біжать під час глобальної кризи, оскільки вона вважається ризикованою. Готовність піти від ризику і уникати валют, схильних до виняткового тиску в разі ринкових потрясінь, не так давно знизила курс гривні до найнижчого рівня з 2015 року.

Як підтримується валюта під час глобальної коронавірусної кризи

Негативні економічні наслідки триваючої епідемії чітко видно за валютним курсом. Центральні банки по всьому світу приймають різні заходи по їх нейтралізації. Багато з них агресивно знижують процентні ставки або виводять додаткову ліквідність на ринок. Країни також вживають конкретних заходів, щоб допомогти економіці пережити цей складний період. Надзвичайно важливою є допомога малим і середнім підприємствам, які особливо сильно постраждали від впливу пандемії на їх діяльність.

Як уникнути непотрібного ризику

Епідеміологічна ситуація змінюється надзвичайно динамічно, тому фахівці не можуть точно передбачити, як буде розвиватися ситуація на валютному ринку. Якщо ви маєте намір купити або продати значний обсяг валюти, варто слідкувати за тим, як веде себе курс долара в Тернополі, і зробити це, коли обмінний курс буде найбільш вигідним і не буде не обтяжений високими спредами, тобто додатковими комісіями, пов’язаними з його конвертацією (наприклад, банківська маржа або вартість транзакції).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать − семь =