Plitkar

Розсекречені документи: королева Єлизавета II десятиліттями не знала про зраду свого радника

Королева Єлизавета II

Фото - nv.ua.

Нові розсекречені документи проливають світло на одну з найцікавіших і найменш відомих сторінок історії Британської корони. Виявляється, королева Єлизавета II десятиліттями жила в оточенні зрадника. Її довірений радник, Ентоні Блант, виявився радянським шпигуном, який передавав секретну інформацію ворогу.

Як повідомляє Рlitkar з посиланням на «NV», ця історія, прихована від громадськості протягом десятиліть, розкриває складні інтриги Холодної війни та проникає в саме серце британської еліти. Ентоні Блант, вишуканий історик мистецтв та зберігач королівської колекції, був завербований радянською розвідкою ще в 1930-х роках, коли навчався в Кембриджському університеті. Саме там сформувалася так звана «Кембриджська п’ятірка» – група молодих інтелектуалів, які згодом стали високопоставленими чиновниками та агентами впливу СРСР у Великобританії.

Протягом багатьох років Блант успішно приховував своє подвійне життя. Він мав доступ до найвищих ешелонів влади і до найтаємнішої інформації. Його зрада могла мати катастрофічні наслідки для національної безпеки Великобританії. Чому ж королеві не повідомили про зраду її радника? Британська розвідка побоювалася, що ця новина може надмірно її засмутити і негативно вплинути на її здоров’я та репутацію корони. Тому було прийнято рішення тримати цю таємницю.

Лише після того, як Блант зізнався в своїх злочинах, а його здоров’я погіршилося, було вирішено повідомити королеву. Вона сприйняла цю новину спокійно, але, безумовно, була глибоко розчарована. Ця історія підкреслює, наскільки далеко могли зайти радянські шпигуни, проникаючи в самі серця західних демократій. Вона також свідчить про складні моральні дилеми, з якими стикалися британські спецслужби в той час.

Нагадаємо, раніше Кейт Міддлтон оголосила про ремісію після лікування раку.

Exit mobile version