Дуже багато людей розуміють, що сухі корми поступаються натуральному годуванню, але через різні причини, іноді просто немає іншого виходу, як перейти на сухе годування.
У разі завжди виникають витрати переходу з натурального годівлі на сухий корм, особливо їх посилює неправильний вибір сухого корму. Тому завжди в такій ситуації перед власником тварини стоїть найголовніше питання – а який корм для котів вибрати? Без певних знань та практичного досвіду, зробити це неможливо.
Більше тваринного білка, менше вуглеводів
Білок витрачається котячим організмом у великих обсягах: це необхідно для підтримки рівня цукру в крові. І якщо кішці не вистачає в раціоні білка, її організм починає поглинати сам себе, забираючи білок із внутрішніх органів та м’язів.
Травний тракт кішок дуже короткий: він адаптувався під перетравлення свіжопойманого видобутку і позбавився непотрібних метаболічних функцій. Наприклад, у кішок вкрай низька активність ферментів, які відповідають за розщеплення вуглеводів, оскільки в природному раціоні їх немає.
Якщо їжа для котів регулярно містить зерно, кукурудзу або картоплю – це дає серйозне навантаження на нирки, призводить до діареї, газів і здуття і збільшує ризик розвитку як ниркової недостатності, так і діабету.
Чого точно не має бути у складі?
- Штучні барвники. Кольорові гранули можуть бути ознакою вмісту у кормі токсичних речовин. Нормальний колір корму для тварин – коричневий. Для червоного та зеленого кольорів можуть використовуватися барвники E122, E128, E129, які викликають висипи та алергії, а також Е 142, E 127, які викликають рак.
- Нечіткі формулювання в описі складу. Перелік продуктів має бути точним. У хорошому кормі завжди вказано, м’ясо якого птаха міститься у кормі і що мається на увазі під субпродуктами.
- Сіль та цукор. Сіль може призвести до електролітичного дисбалансу, а цукор – до порушення обміну речовин, діабету та інших проблем зі здоров’ям.
- Штучні консерванти та антиокислювачі. Натуральним консервантом виступає, наприклад, вітамін E. Синтетичні консерванти у складі корму здатні викликати алергії та інші захворювання внутрішніх органів.
- Порожні наповнювачі. Значний відсоток зерна, картоплі, сої, кукурудзи, а також субпродуктів – гарний корм для кота не має містити вказаних інгредієнтів. Вони додаються лише для того, щоб здешевити склад.
Чи може хороший корм коштувати дешево?
На жаль, ні. Ціна гарного раціону не можу бути нижче, ніж собівартість продуктів, що використовуються при виробництві. Тому будь-який корм для кішок, який не завдає шкоди організму, не буде коштувати дешево. Однак варто і враховувати, що не усі коштовні корма є гарними, потрібно вивчати склад.
Але якщо систематично споживати дешевий корм для котів, то ресурс внутрішніх органів тварини скорочується. Саме в цьому полягає шкода від дешевих кормів: повільно, але правильно вони підточують тваринам організм доти, доки той не вийде з ладу.
Усі тварини від народження наділені різними організмами. Різна спадкова схильність до тих чи інших хвороб, різний імунітет, навіть різна будова деяких органів не дозволяє передбачити, як організм вашого звіра відреагує на погане харчування.
Тому якщо ви вирішили купити корм для котів, звертайте увагу на якісний склад та орієнтуйтеся на відгуки про нього.