Plitkar

Коли святкуватимемо Великдень 2025 року: дата, традиції та головні заборони свята

Дата, традиції та головні заборони Великодня 2025

Фото - nv.ua.

Великдень, або Воскресіння Христове, є одним із найважливіших свят у християнському календарі. На відміну від Різдва, дата святкування Великодня змінюється щороку і залежить від першого повного місяця після весняного рівнодення. У 2025 році християни як східного, так і західного обряду відзначатимуть це свято одночасно – 20 квітня.

Як повідомляє Рlitkar з посиланням на сайт «Studway», Великдень – це свято радості та духовного оновлення, коли християни вітають одне одного словами: «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!»

Коли в Україні святкують Великдень 2025

В Україні Великдень є офіційним святом. Зазвичай, наступний за ним понеділок є вихідним днем. Однак у разі продовження воєнного стану 21 квітня 2025 року залишатиметься робочим.

Великий піст і Страсний тиждень

Перед святкуванням Великодня віряни дотримуються Великого посту, який триває 7 тижнів. У цей період вони відмовляються від м’яса, молочних продуктів та яєць. Останній тиждень перед Великоднем, відомий як Страсний, має особливе значення для християн, адже в цей час згадуються останні дні земного життя Ісуса Христа.

Кожен день Страсного тижня має своє символічне значення:

Великодні традиції

Святкування Великодня розпочинається в ніч із суботи на неділю, коли у храмах відбувається урочисте богослужіння. Віряни несуть до церкви паски, крашанки та інші святкові страви для освячення. Важливо зробити це до світанку. Після повернення додому родина збирається за святковим столом, починаючи трапезу з освячених яєць. Також заведено ділитися милостинею з нужденними, що, за народними віруваннями, приносить добробут у дім.

Заборони на Великдень

Церква наголошує, що у святковий кошик не варто класти:

– алкогольні напої,

– страви, приготовані з крові тварин,

– сирі овочі та фрукти,

– матеріальні цінності.

Також у цей день не можна:

– виконувати важку фізичну роботу, прибирати чи прати,

– сваритися, лихословити та мати погані наміри,

– вінчатися або відвідувати кладовище.

Ще одне важливе правило – освячену їжу не можна викидати. Якщо вона зіпсувалася, її слід спалити або віддати тваринам.

Зазначимо, що 28 березня іменини святкують Василь, Іван, Ілля, Микола, Степан.

Exit mobile version