Plitkar

Чим можна зайнятися на пенсії

Одна з ключових подій у житті – вихід на пенсію. В цей момент людині доводиться відмовитись від своєї професії, якою вона займалася десятиліттями, в якій постійно вдосконалювалася і досягала все більшої вправності. 

У такі моменти дехто може переживати погіршення настрою, відчувати себе непотрібним, не настільки важливим для оточуючих, як раніше. Подолати ці відчуття можна, сприймаючи вихід на пенсію як етап нових можливостей, як час, коли можна здійснювати свої плани та мрії, що на них постійно бракувало часу. 

Далі – про те, як зробити життя на пенсії активним та цікавим.

Фізична активність

Основою здоров’я та довголіття є заняття фізкультурою та спортом. На це за повсякденною метушнею часу постійно не вистачало. І тут не обов’язково мати якусь неймовірну фізичну форму – йога, піші прогулянки, плавання чи спеціальні розроблені заняття для людей похилого віку дозволять зміцнити імунітет і підтримати хорошу форму.

Хобі

На пенсії у вас точно залишиться час для захоплень. Це може бути нове хобі або повернення до старого, на яке ніколи не вистачало часу. Це може бути що завгодно: музика або фотографія, живопис або кулінарія, вишивання або в’язання. Якщо щось із цього приносило задоволення – саме час про це згадати. Або здобути нові вміння на  курсах чи лекціях. 

Екскурсії та мандрівки

Коли робота не прив’язує людину до одного місця, вона отримує змогу досліджувати світ. Це можуть бути як мальовничі куточки України, так і подорожі за кордон – правила та закони військового часу ніяким чином не обмежують пересування осіб пенсійного віку. Однак далеко їхати не обов’язково. У рідному місті не важко знайти цікаві музеї, історичні пам’ятки чи заповідники, що їх досі тривалий час відвідати не вдалося. 

Пожива для розуму

Не таємниця, що пам’ять у старшому віці стає вже не такою чіткою, як у молоді роки. Зберегти ясний розум якнайдовше допомагають різноманітні вправи на пам’ять. Чудовими способами підтримувати розумову активність є настільні ігри, кросворди, головоломки, шахи чи нарди. Вони приносять як користь, так і задоволення від процесу.

Соціалізація

Також на пенсії вкрай необхідне спілкування. Ні в якому разі не можна усамітнитись у чотирьох стінах, потрібен контакт із сім’єю, сусідами чи однодумцями. 

Якщо рідні не мають можливості приділяти достатньо уваги літній людині, можна подумати про спеціалізовані центри для людей похилого віку. Там пенсіонери можуть групуватися за інтересами – чи то вишивання, чи то футбольні трансляції, чи то карти. Крім того для них підготують збалансоване харчування і прослідкують, аби ліки, при потребі, були випиті вчасно.

А головне пам’ятати, що пенсія – це чудовий життєвий етап, що дає можливість присвятити час собі, близьким і власним захопленням. Тому розпочати можна зі списку справ, які завжди хотілося зробити, але на які постійно бракувало часу.

Exit mobile version